wtv.pl > Polityka > Jasne stanowisko Mateusza Morawieckiego na temat dymisji Jarosława Kaczyńskiego. „Mam nadzieję, że to rzeczywiście są jedynie pogłoski”
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2023 14:30

Jasne stanowisko Mateusza Morawieckiego na temat dymisji Jarosława Kaczyńskiego. „Mam nadzieję, że to rzeczywiście są jedynie pogłoski”

Premier Mateusz Morawiecki komentuje ewentualną dymisję Jarosława Kaczyńskiego
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nieoficjalne doniesienia medialne na temat odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu Mateusza Morawieckiego skomentował sam premier. Nie ukrywa on, iż ma nadzieję, że są to jedynie plotki, które nie znajdą odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Wiadomość, jakoby wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński miał szykować się do opuszczenia gabinetu ministrów Mateusza Morawieckiego, obiegła w czwartek całą Polskę.

Nieoficjalne stanowisko zza kulis Zjednoczonej Prawicy zdobyte przez Super Express wprowadziło spore poruszenie. Czy prezes PiS ma dość rządu i chce powrócić do polityki partyjnej (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<)?

Teraz głos w sprawie doniesień na temat niedalekich planów wicepremiera Kaczyńskiego zabrał sam Mateusz Morawiecki. Nie ukrywa on, że ma nadzieję, iż nieoficjalne wiadomości pozostaną jedynie nieoficjalnymi wiadomościami.

Premier nie chce, by Jarosław Kaczyński opuścił rząd

W czasie niedawnej konferencji Mateusz Morawiecki poproszony został o skomentowanie informacji na temat rzekomej rezygnacji Jarosława Kaczyńskiego z rządowej posady.

Premier nie pozostawił pola do dywagacji na temat swojego stanowiska w tej kwestii. — Mam nadzieję, że to rzeczywiście są jedynie pogłoski, które w jakichś mediach czytałem — powiedział Mateusz Morawiecki.

To nie koniec słów, jakie przekazał szef rządu. Postanowił on podkreślić, jak ważną rolę wśród urzędujących ministrów pełni wicepremier Jarosław Kaczyński.

Mateusz Morawiecki jest wdzięczny za pracę wykonywaną przez prezesa PiS

W czasie swojego wystąpienia na spotkaniu z mediami Mateusz Morawiecki postanowił przypomnieć, iż Jarosław Kaczyński pracuje nad istotnymi projektami. Są to przede wszystkim modernizacja sił mundurowych, czy kwestie związane z obronnością kraju.

— Bardzo cieszę się, że [...] są nadzorowane przez pana premiera Kaczyńskiego i jestem za to bardzo wdzięczny — podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu, bo chce zadbać o ponowne zwycięstwo PiS?

Przypomnijmy, iż nieoficjalne doniesienia Super Expressu wskazują, że Jarosław Kaczyński ma zauważać, iż jego zadanie w rządzie zostało wykonane. W związku z tym ma coraz poważniej myśleć o swojej dymisji.

Istotnym argumentem przemawiającym za odejściem z rządu Mateusza Morawieckiego ma być fakt, iż wiosną 2022 roku odbędą się wybory. Jarosław Kaczyński ma dostrzegać, iż PiS jest nieco „zaniedbane” i konieczne jest wdrożenie działań mających zagwarantować partii kolejne zwycięstwo wyborcze.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Interia, Super Express

Zdjęcie wyróżniające: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Powiązane