wtv.pl > Polityka > Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego
Alan Wysocki
Alan Wysocki 15.06.2022 02:02

Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego

Donald Tusk
TVP Info screen 1.08.21

Donald Tusk ponownie padł ofiarą ataku na antenie TVP Info. Tym razem poszło o wypowiedź z okazji rocznicy 1 sierpnia 1944 roku. Profesor Wysocki zarzucał liderowi Platformy Obywatelskiej posiadanie "genu niemieckiego".

Występujący na antenie TVP Info historyk, prof. Wiesław Wysocki odnosił się do słów Donalda Tuska z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O specjalnym spocie pisaliśmy tuż po jego wyemitowaniu.

Ekspert Telewizji Polskiej postanowił zarzucić byłemu premierowi sympatię do Niemiec.

Donald Tusk znów pod ostrzałem TVP

- Myślę, że w Donaldzie Tusku nie ma jednak tego genu polskiego, a przynajmniej jest on o wiele słabszy i zagłuszony przez gen niemiecki - wypalił.

- On tego nie rozumie, to dla niego jakby dwa różne światy. Musimy pilnować naszej wolności - dodawał, wyraźnie zirytowany postawą Donalda Tuska.

- On brzmi bardzo obco. Nie „wróciliśmy do wolności”. My tę wolność widzieliśmy właśnie w tej walce. I dlatego mówimy „chwała poległym, wolność żyjącym, ocalonym”.

Profesor wskazał także na potrzebę obrony polskiej wolności i suwerenności przed działaniami władz Unii Europejskiej.

Dalsza część materiału pod wideo.

Warto podkreślić, że profesor Wiesław Wysocki jeszcze w 1991 roku współpracował z partią Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Wówczas, bez powodzenia, startował w wyborach do parlamentu z ramienia Porozumienia Centrum.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, TVP Info Zdjęcie główne: TVP Info screen 1.08.21