wtv.pl > Polityka > Zaskakujący żart Ryszarda Czarneckiego: "To tym razem nie jest wina Tuska"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:51

Zaskakujący żart Ryszarda Czarneckiego: "To tym razem nie jest wina Tuska"

W czasie rozmowy Ryszard Czarnecki zażartował z Donalda Tuska
Piotr Molecki/East News

W czasie wywiadu dla WP Ryszard Czarnecki postanowił zażartować i odniósł się do Donalda Tuska. Europoseł PiS pokazał, że ma dystans?

Przebywający w Strasburgu Ryszard Czarnecki postanowił wykorzystać występujące problemy techniczne i skierować w stronę Donalda Tuska żart.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości w czasie programu „Newsroom” skorzystał z popularnego, żartobliwego sformułowania z Donaldem Tuskiem w roli głównej.

Czy Ryszard Czarnecki nie miał świadomości, że fraza ta wykorzystywana jest, by wyśmiać działa PiS podkreślające, że za wszelkimi niepowodzeniami i porażkami stoi założyciel Platformy Obywatelskiej?

Zaskakujący żart Ryszarda Czarneckiego. Wspomniał Donalda Tuska

Problemy technicznie nie pozwalały Ryszardowi Czarneckiemu udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczącego bezpośrednio aktywności politycznej Donada Tuska w Polsce.

Krótki moment zakłóceń i niestabilności łącza internetowego polityk PiS postanowił wykorzystać jako pretekst do użycia popularnego sformułowania.

To tym razem nie jest wina Tuska — zażartował Ryszard Czarnecki. Europoseł w ten sposób odpowiedział dziennikarzowi WP, który zasugerował, że internet w Strasburgu nie jest równie dobry, jak w Polsce.

To jednak nie koniec. Ryszard Czarnecki postanowił kontynuować swoją wypowiedź.

Ryszard Czarnecki komentuje problemy techniczne w czasie wywiadu

Przysłowiowa już „wina Tuska” została przez Ryszarda Czarneckiego wykorzystana jeszcze raz. Europoseł postanowił kontynuować swój żart.

W programie „Newsroom” podkreślił, że akurat tym razem problemy techniczne nie są efektem działań Donalda Tuska. — [...] tym razem muszę Donalda Tuska bronić — dodawał rozbawiony swoim żartem Ryszard Czarnecki.

Czy polityk PiS ma świadomość, jaki wydźwięk ma obecnie „wina Tuska”?

W sieci niemal natychmiast pojawiły się komentarze wyrażające zażenowanie słowami Ryszarda Czarneckiego. Internauci podkreślali, że stwierdzenie „wina Tuska” tak naprawdę służy wyśmiewaniu PiS.

Odnosi się to do okresu, gdy na polskiej scenie politycznej próżno było szukać jakichkolwiek innych działań politycznych niż przepychanki słowne między PiS i PO. Obie partie podkreślały ilość szkody powodowanej przez swoich oponentów.

Propaganda PiS była tak mocna, że Polki i Polacy zaczęli drwić, że dosłownie wszystko jest „winą Tuska”: od wypadku samochodowego, przez wzrosty cen w sklepach, aż po fiaska w międzynarodowej polityce. Wydaje się, że Ryszard Czarnecki nie był do końca świadomy wydźwięku swoich słów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WP