wtv.pl > Polityka > Podano, kto zastąpi Jarosława Gowina. Następca dopiero co odszedł z rządu
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:59

Podano, kto zastąpi Jarosława Gowina. Następca dopiero co odszedł z rządu

Jarosław Kaczyński
wtv.pl

Jarosław Kaczyński już znalazł następcę Gowina. Nieoficjalne informacje wskazują na Marcina Ociepę. Prawa ręką lidera Porozumienia nagle zmieni front?

Zjednoczona Prawica przeszła do historii. Jan Strzeżek wydał komunikat, w którym poinformował o zerwaniu umowy koalicyjnej. Porozumienie będzie działo jako koło parlamentarne.

Tuż po dymisji Jarosława Gowina rezygnacje z rządowych stanowisk złożyła między innymi Iwona Michałek i Andrzej Gut-Mostowy. Nad ranem papierami rzucił także wiceminister obrony narodowej, Marcin Ociepa.

Jarosław Kaczyński już znalazł następcę Gowina.

Według nieoficjalnych doniesień Polsat News, Jarosław Kaczyński już wybrał swojego następcę. Ma nim zostać właśnie Ociepa. Polityk ma objąć stery w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Do resortu Gowina powróci także Jadwiga Emilewicz oraz Kamil Bortniczuk. Jak tłumaczył Ociepa, jego dymisja wynika z zerwania umowy koalicyjnej. Konserwatysta nie opowiedział się po żadnej ze stron sporu.

Warto podkreślić, że były wiceminister MON-u od lat był prawą ręką Jarosława Gowina. Już w 2013 roku kreował struktury dawnej Polski Razem w województwie opolskim. Od 2019 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Równolegle objął stanowisko wiceprzewodniczącego Porozumienia. W wyniku przetasowań rządowych ostatecznie skierowano go do Ministerstwa Obrony Narodowej.

AKTUALIZACJA: Marcin Ociepa właśnie wydał oświadczenie, w którym informuje, że informacje o rzekomym objęciu przez niego stanowiska ministra są nieprawdziwe.

"Ustaleni sprawcy rozpuszczają celowo plotkę, jakobym miał przyjąć propozycję objęcia stanowiska ministra rozwoju, pracy i technologii. Uprzejmie informuję, że to nieprawda. Nikt z PiS ze mną nawet na ten temat nigdy nie rozmawiał. Ani pośrednio, ani bezpośrednio.

Dziś podałem się do dymisji z funkcji wiceszefa MON, żeby udowodnić, że kwestia stanowisk pozostaje dla mnie wtórna względem interesu państwa. Jest mi przykro, że w tak trudnym momencie, ktoś próbuje mnie mierzyć swoją miarą."

Tymczasem Polsat News zarzeka się, że jego źródła są jak najbardziej wiarygodne i potwierdzają ten scenariusz.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, polsatnews.pl Zdjęcie główne: wtv.pl

Powiązane