wtv.pl > Polska > Jak zachować się przy spotkaniu z Jackiem Jaworkiem? Policjanci tłumaczą
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:56

Jak zachować się przy spotkaniu z Jackiem Jaworkiem? Policjanci tłumaczą

Jacek Jaworek
slaska.policja.gov.pl

Policjanci ze śląskiej policji wytłumaczyli, jak zachować się w razie spotkania z Jackiem Jaworkiem. Ze względu na zagrożenie, jakie może stwarzać ten człowiek, trzeba być bardzo ostrożnym.

Najważniejsze, to nie robić niczego, co mogłoby narazić nas na niebezpieczeństwo.

Śląska policja mówi, co zrobić w przypadku spotkania Jacka Jaworka

Co zrobić, jeśli spotkamy na swojej drodze Jacka Jaworka? Poszukiwany mężczyzna został określony jako niebezpieczny. Może mieć przy sobie broń.

Już wcześniej eksperci przekonywali, że mężczyzna może nie poddać się bez walki, jeśli zostanie namierzony. To oznacza, że wciąż może stwarzać zagrożenie.

Śląska policja tłumaczy, jak zachować się w przypadku, w którym na naszej drodze stanie Jacek Jaworek lub kiedy gdzieś go zobaczymy.

- W przypadku spotkania poszukiwanego mężczyzny powinniśmy pamiętać, że jest on podejrzany o zabójstwo trzech osób. Może być niebezpieczny i mieć przy sobie broń, dlatego odradzamy, by się do niego zbliżać - podkreślają przedstawiciele zespołu prasowego.

- Najbezpieczniej będzie zachować dystans i natychmiast powiadomić o tym Policję, podając lokalizację, w której był widziany - dodali.

Ponadto warto wystrzegać się niepotrzebnego ryzyka i powielania zachowań znanych z filmów.

- Zatrzymywanie poszukiwanego na własną rękę może być bardzo niebezpieczne - twierdzili.

Jacek Jaworek wciąż na wolności

W nocy z 9 na 10 lipca, ok. godz. 1 w nocy, Jacek Jaworek zastrzelił swojego brata, jego żonę i ich 17-letniego syna. Zdarzenie to przetrwał młodszy syn ofiar, 13-letni Gianni.

Jaworek miał zbiec z miejsca zdarzenia nim na miejsce przybyła policja. Od tego czasu trwają poszukiwania mające na celu go namierzyć.

Za wszelkie informacje o miejscu pobytu Jaworka można otrzymać nagrodę - należy zgłosić się w tym wypadku do śląskiej policji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: slaska.policja.gov.pl

Powiązane