wtv.pl
Materiały policyjne

Jacek Jaworek nadal nieuchwytny. Policja ma hipotezę

Jacek Jaworek nadal nieuchwytny. Policja ma hipotezę

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Sprawa Jacka Jaworka utknęła w martwym punkcie. 52-latek podejrzany o zabójstwo trzech osób w dalszym ciągu jest poszukiwany. Policja nie odnotowała żadnej aktywności mężczyzny i nie wyklucza, że mógł popełnić samobójstwo.

Gdzie jest Jacek Jaworek? Policja kontynuuje poszukiwania i nie wyklucza samobójstwa

Jacka Jaworka poszukuje cała Polska. Jak dotąd - bezskutecznie. Od tragedii w Borowcach minęło już 12 dni, a policja w dalszym ciągu nie natknęła się na ślady 52-latka, podejrzanego o zabójstwo trzech osób.

Służby wyznaczyły nawet nagrodę rzędu 20 tys. zł dla każdego, kto pomoże w schwytaniu uzbrojonego mężczyzny. Mimo tego śledczy, z którymi rozmawiała Wirutalna Polska, przekonują, że “nie odnotowali żadnej jego aktywności”.

Dlatego też hipoteza o samobójstwie staje się coraz bardziej prawdopodobna. - Nie da się przez te kilkanaście dni od momentu poszukiwań nie popełnić nawet drobnego błędu, postarać się z kimś skontaktować - tłumaczył jeden ze śląskich policjantów, zaangażowany w sprawę Jacka Jaworka.

Mundurowy zwrócił uwagę, że ślad urwał się w chwili, gdy mężczyzna porzucił telefon. Policja ostrzega, że Jacek Jaworek może mieć przy sobie broń, którą strzelał do swoich ofiar.

Tragedia w Borowcach i wzruszający pogrzeb

Do zabójstwa doszło w nocy z piątku na sobotę (9-10 lipca) w domu jednorodzinnym w Borowcach. To miejscowość nieopodal Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim.

Sekcja zwłok wykazała, że podejrzany Jacek Jaworek oddał w sumie 10 strzałów. Ofiarami są brat mężczyzny, jego żona oraz ich 17-letni syn. Jaworek mieszkał z nimi od momentu opuszczenia zakładu karnego.

Jedyną osoba, która przeżyła tę tragedię jest drugi syn pary - 13-letni Gianni. To właśnie w jego stronę były skierowane oczy wszystkich uczestników wtorkowego pogrzebu. Chłopiec przyniósł na uroczystość bukiet białych róż.

W trakcie pogrzebu homilię wygłosił biskup częstochowski Andrzej Przybylski. - Wierzyli w Boga. [...] Sam bierzmowałem Kubę świętym olejem - wspominał zmarłych. - Wy macie dalej wierzyć w Boga. Oni są już w jego rękach. Bądźcie spokojni - zaapelował duchowny.

Biskup zwrócił się także z prośbą do wszystkich zgromadzonych, aby nie próbowali mścić się na sprawcy i pozwolili policji zająć się tą sprawą. - Szczególnie ważne jest, byśmy zostawili na boku swoje osobiste urazy, osądy, oceny - stwierdził bp Przybylski.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Maria GlinkaAutor

Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >