wtv.pl
Od soboty, 8 maja, hotele wznawiają swą działalność.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Hotele wrócą do "żywych". Jest jednak jeszcze jeden haczyk

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Już od soboty, 8 maja, hotele wznowią swą działalność i będą mogły ponownie przyjmować gości. Rozporządzenie, które potrwa przynajmniej cztery tygodnie, do 5 czerwca, zakłada jednak, że ilość zajętych pokoi nie może przekroczyć 50 procent.

W nocy z piątku na sobotę w życie weszło rozporządzenie Rady Ministrów, które określa zasady reżimu sanitarnego obowiązujące w obecnej sytuacji epidemicznej.

W zgodzie z postanowieniem od północy właściciele hoteli mogą ponownie uruchomić działalność. Branża hotelarska będzie mogła przyjmować gości przynajmniej do 5 czerwca bieżącego roku.

Wracają hotele. Restauracje w przyszłym tygodniu

Otwarcie hoteli związane będzie z pewnymi restrykcjami. Warto pamiętać, że przez najbliższe cztery tygodnie obowiązywał będzie limit gości.

Obłożenie pokojów może wynieść 50 procent. Jak przypomina Polsat News, zapis nie dotyczy jednak pobytu żołnierzy polskich Sił Zbrojnych oraz przebywających na terenie naszego kraju wojsk sojuszniczych.

Racibórz

Poruszające sceny podczas pogrzebu zabitego policjanta

CZYTAJ DALEJ

Właściciele nie mogą ponadto prowadzić strefy spa oraz restauracyjnej. Ta ostatnia ma zostać uruchomiona 15 maja, gdy rząd przywróci działalność branży gastronomicznej.

Do 14 maja hotele mogą wydawać posiłki do pokoi gości. Wspomniany serwis wskazuje jednak, że warunkiem jest, by pobyt klienta korzystającego z oferty gastronomicznej trwał przynajmniej jedną dobę.

Przyszła sobota będzie bowiem momentem, w którym powróci oczekiwana przez Polki i Polaków działalność restauracji. Od 15 do 28 maja otwarte będą ogródki w lokalach.

W sobotę, 29 maja, właściciele restauracji ponownie będą mogli uruchomić punkty zamknięte od października 2020 roku. Rozporządzenie potrwa przynajmniej do 5 czerwca.

Podobnie jak w przypadku hoteli, w lokalach gastronomicznych konieczne będzie utrzymanie limitu 50 proc. zajętych stolików. Goście oraz obsługa zobowiązani będą również do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego.

Co drugi stolik powinien pozostawać pusty, a odległość między nimi nie powinna być mniejsza niż 1,5 metra.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >

Gospodarka

Polscy lekarze dostali zaledwie 19 zł podwyżki

Czytaj więcej >