wtv.pl
anna szulc

TRICOLORS/East News

Gwiazda telewizji Anna Szulz odeszła z TVP. Co teraz robi?

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Anna Szulc pojawiła się na antenie TVP jeszcze w latach 70., a widzowie publicznego nadawcy mieli okazje obserwować jej rozwój przez blisko 30 lat. Jak sama twierdziła, w wielu punktach swojego zawodowego życia "zderzała się ze ścianą". Po odejściu z Telewizji prezenterka poświęciła się rodzinie.

Anna Szulc zadebiutowała na małym ekranie przeszło cztery dekady temu. Polki i Polacy pamiętający czasu komuny, z pewnością rozpoznają twarz prowadzącej takich programów jak choćby "Telewizjer" czy "Antena".

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie Szulc została filolożką romańską, postanowiła poświęcić się tłumaczeniom. Jej kariera przyjęła jednak zgoła inny kierunek po wzięciu udziału w konkursie dla spikerek.

Jak przypomina WP, Annę Szulc wypatrzyła słynna Irena Dziedzic, która w kolejnych latach uczyła młodą prezenterkę pracy z kamerą.

Anna Szulc i liczne rozczarowania

Kariera dziennikarki w telewizji publicznej była pełna sukcesów. Po każdym z nich następowało jednak rozczarowanie – tym dotkliwsze, że przez blisko trzy dekady Szulc starała się o program autorski.

krzysztof krawczyk - pogrzeb

TVP organizuje koncert w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi

CZYTAJ DALEJ

Po przejęciu "Studia 2" od samej Bożeny Walter wydawało się, że kariera prezenterki przyspieszy. Widzowie domagali się jednak powrotu starej prowadzącej, a Annę Szulc oddelegowano do "Koncertu życzeń".

Jak przypomina portal, mimo ogromu pomysłów dotyczących własnego programu, prezenterce nie udało się przekonać władz TVP.

Po narodzinach drugiej córki odeszła na urlop macierzyński. Wkrótce wróciła przed kamerę. Zawsze podkreślała jednak, że rodzina jest dla niej najważniejsza i robi wszystko, by "nie zdradzać jej z telewizją".

W połowie lat 90. Szulc otrzymała szansę na zostanie twarzą nowego formatu. Program "Zwyczajni, niezwyczajni" spodobał się widzom. Po nieporozumieniach z zespołem dziennikarka zrezygnowała jednak z funkcji, a show poprowadził dalej Piotr Bałtroczyk.

W latach 2000-2004 została twarzą dwóch nowych produkcji: "Pokaż, co potrafisz - Akademia IQ", a także "Babińca", który poprowadziła razem z córką. Pierwszy z nich zdjęto jednak po jednym sezonie, a po latach Anna Szulc przyznała, że w trakcie swej kariery co chwila trafiała na ścianę.

Telewizję Polską opuściła przed 17 laty, a pracy nie udało jej się znaleźć również w kontrowersyjnych stacjach. Prezenterka przełknęła gorzką pigułkę i poświęciła się rodzinie. Dziś jest babcią na pełen etat i ma siedmioro wnucząt. 13 czerwca skończy 73 lata.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WP | "Dobry Tydzień"

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >