wtv.pl > Polska > Adam Niedzielski ogłosił start TPK. Każdy może skorzystać z nowej usługi
Alan Wysocki
Alan Wysocki 15.06.2022 02:02

Adam Niedzielski ogłosił start TPK. Każdy może skorzystać z nowej usługi

Adam Niedzielski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EASTNEWS

Adam Niedzielski dziś ogłosił najnowsze zmiany dotyczące szansy na uzyskanie natychmiastowego kontaktu z lekarzem. Chodzi o Teleplatformę Pierwszego Kontaktu. Po zamknięciu placówek POZ będziemy mogli zadzwonić na numer 800 137 200. Telefon odbierze pielęgniarka.

Adam Niedzielski wydał ważny komunikat w mediach społecznościowych. Za pośrednictwem Twittera poinformował o zakończeniu prac na nową platformą. "Oddajemy do Państwa dyspozycji Teleplatformę Pierwszego Kontaktu, która poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych pozwoli uzyskać poradę medyczną" - czytamy.

Przez platformę będziemy mogli uzyskać e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie. "To I etap reformy nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej" - dodał.

Adam Niedzielski ogłosił start TPK. Pod numerem 800 137 200 uzyskacie niezbędną pomoc

Szczegółowych informacji udzielił Narodowy Fundusz Zdrowia. Urzędnicy przekonują, że połączenie nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Połączenia mogą przychodzić jedynie z Polski. Platforma jest przeznaczona tylko dla osób ubezpieczonych i mieszkających w naszym kraju.

Dziś NFZ opublikował w tej sprawie ważne przypomnienie:

Pod numerem 800 137 200 uzyskamy pomoc poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych, w weekendy oraz święta. Usługę dostosowano także dla osób niesłyszących oraz posługujących się innymi językami.

"Każdy z nas potrzebował pomocy lekarskiej w nocy lub w dni wolne od pracy, gdy przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej są nieczynne. Teraz otrzymanie takiej pomocy jest łatwiejsze niż dotychczas, dodatkowo bez wychodzenia z domu" - czytamy w komunikacie NFZ.

Porady medyczne będą udzielane przez lekarzy, pielęgniarki lub położne. Warto podkreślić, że jeśli konsultacja okaże się niewystarczająca, personel będzie mógł zalecić wizytę stacjonarną placówce nocnej i świątecznej opieki.

Dopuszcza się także odłożenie wizyty na czas wznowienia prac POZ. W przypadkach nagłych przewidziane jest wezwanie zespołu ratownictwa medycznego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [NFZ]

Powiązane