wtv.pl
Eurowizja

Eurowizja/Screen

Eurowizję otworzył równościowy klip. TVP nie mogło go ocenzurować

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Jacek Kurski nawet nie mógł wiedzieć, że tysiące widzów TVP będzie obserwowało homoseksualną, całującą się parę. Wszystko przez wzgląd na wielki finał Eurowizji, który wyemitował prorównościowy klip. Materiał pokazano przed oficjalnym rozpoczęciem konkursu, co oznacza, że niemożliwym było jego ominięcie.

Wielki finał Eurowizji 2021 odbywa się bez udziału Polski, bowiem Rafał Brzozowski nie znalazł się w pierwszej 10 najlepszych wokalistów podczas pierwszych eliminacji.

Jacek Kurski pomimo bolesnej porażki prezentuje widzom TVP dalsze losy międzynarodowego konkursu muzycznego. Nie spodziewał się jednak, że w ramach wydarzenia przedstawi swoim widzom dwie całujące się kobiety.

Jacek Kurski nie spodziewał się całujących kobiet w TVP

Warto podkreślić, że na samym początku konkursu wyemitowano spot, na którym możemy dostrzec osoby w różnym wieku, o różnym kolorze skóry, o różnych orientacjach seksualnych.

Pierwsze sekundy materiału przedstawiają dwie kobiety - jedną o białym kolorze skóry, a drugą czarnoskórą - które spotkają się ze sobą po długiej rozłące. Gdy jedna z nich wysiada z samochodu, druga wybiega z mieszkania, by powitać partnerkę pod domem. Scenę kończy pocałunek.

Jarosław Kaczyński

Magda Mołek odniosła się do słów Jarosława Kaczyńskiego o kobietach

CZYTAJ DALEJ

Co więcej, jedną z głównych prowadzących konkursu jest transpłciowa kobieta. Jacek Kurski także nie mógł interweniować w tej sprawie.

Cały materiał możemy obejrzeć za pośrednictwem platformy YouTube. Mowa o pierwszym klipie, który został wyemitowany już na samym początku Eurowizji. Warto podkreślić, że ideą projektu jest wspieranie współpracy i integracji międzynarodowej ponad wszelkimi podziałami.

Wielki finał Eurowizji 2021 został zainicjowany paradą flag, która reprezentuje państwa wszystkich uczestników finału. Finaliści wyszli środkiem sceny przez duże wrota, a równolegle na ekranie ukazywały się flaga danego kraju oraz jego nazwa.

W wydarzeniu udziału nie weźmie ostatni zwycięzca konkursu. Wszystko przez wzgląd na uzyskanie pozytywnego testu na obecność koronawirusa.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >