wtv.pl > Pogoda > Efekty burzy w Małopolsce. Zakopiankę zalała woda, kierowcy stoją w ogromnym korku
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:56

Efekty burzy w Małopolsce. Zakopiankę zalała woda, kierowcy stoją w ogromnym korku

Burza w Małopolsce
AirKos - Fotografia lotnicza - facebook.com/AirKos99

Woda zalała Zakopiankę na wysokości Głogoczowa. Przez kilka godzin ruch został całkowicie wstrzymany. Choć sytuacja została już opanowana, kierowcy poruszają się tylko jednym pasem jezdni.

Utrudnienia na drodze to efekt burzy, która przetoczyła się w nocy przez Małopolskę.

Zalana Zakopianka

W wyniku intensywnych opadów deszczu w Małopolsce doszło do licznych podtopień. Woda zalała m.in. część Zakopianki. Kierowcy nie mogli poruszać się trasą w obie strony.

- Od ok. 6 rano Zakopianka była nieprzejezdna w obu kierunkach. Wylały rzeki i potoki znajdujące się na terenie powiatu myślenickiego - przekazał w rozmowie z WTV mł. bryg. Sebastian Woźniak z KW PSP w Krakowie. Niektórzy z mieszkańców powiatu myślenickiego potrzebowali natychmiastowej pomocy ze strony służb pożarniczych.

- Na terenie ewakuowaliśmy 14 osób z pięciu budynków zagrożonych podtopieniami - poinformował rzecznik straży pożarnej.

Służby pracują na miejscu

Ok. godz. 9 powrócił ruch na Zakopiance. Kierowcy stojący w ogromnym korku wciąż muszą jednak być przygotowani na pewne utrudnienia.

- Ruch w Głogoczowie odbywa się lewymi pasami w kierunku Zakopanego i Krakowa. Droga krajowa 52 jest już przejezdna. Do 15 minut utrudnienia w Głogoczowie powinny zostać usunięte, ruch powinien zostać udrożniony w obu kierunkach na dwóch pasach - przekazała nam rzeczniczka KWP w Krakowie asp. sztab. Barbara Szczerba.

W Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice zebrał się gminny zespół zarządzania kryzysowego, o czym powiadomił burmistrz miasta Jarosław Szlachetka.

Efekty burz w powiecie myślenickim dotknęły również Radziszów. Nieprzejezdne drogi, czy zalane posesje to część zniszczeń, które pojawiły się w miejscowości po nawałnicy.

Na miejscu zdarzeń wciąż pracują służby.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: AirKos - Fotografia lotnicza - facebook.com/AirKos99

Powiązane