wtv.pl
Nawałnica w Łodzi

Prezydent Hanna Zdanowska - facebook.com/hannazdanowska

Efekty nawałnicy w Łodzi. Zniszczony cmentarz i parki. Na czwartkową noc zapowiadana jest kolejna dotkliwa burza

15 Lipca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Straż pożarna prowadzi interwencje w związku z efektami potężnej nawałnicy, która przetoczyła się przez Łódź. Prace zakończone mają zostać za ok. cztery dni, a już w czwartek w nocy dojść ma do kolejnej niebezpiecznej burzy.

Żywioł nie oszczędził nawet cmentarza na Dołach.

Efekty potężnego żywiołu

W nocy z 14 na 15 lipca przez Łódź przetoczyła się niszczycielska nawałnica. Burza przyniosła ze sobą niezwykle silne porywy wiatru, które doprowadziły do powstania znacznych szkód na terenie miasta.

Straż pożarna przyznaje, że od wczorajszego wieczora ma pełne ręce roboty, a wciąż napływają kolejne zgłoszenia dotyczące szkód, które przyniosła wichura.

- Sytuacja od wczoraj była dosyć trudna, ponieważ tych zdarzeń było i jest nadal bardzo dużo. Od godz. 20 ubiegłego dnia zrealizowaliśmy ponad 500 interwencji, a kolejne 900 oczekuje na realizację. Do tego zgłoszenia wciąż napływają - przekazał w rozmowie z WTV mł. kpt. Łukasz Górczyński z łódzkiej PSP.

W wyniku nawałnicy najbardziej ucierpiało centrum miasta oraz Bałuty. Straż pożarna wielokrotnie wzywana była również na Górną i Polesie.

- Interwencje dotyczyły głównie połamanych i powalonych drzew. Opierały się one o linie energetyczne, o trakcje tramwajowe; pojawiły się również przygniecione auta. Kilkaset samochodów zostało zniszczonych - poinformował nas rzecznik straży pożarnej.

Kraków

Po burzy nad Krakowem. Płyną ulice, trwa paraliż komunikacyjny

CZYTAJ DALEJ

Cmentarz na Dołach i parki zamknięte

Władze miasta postanowiły zamknąć park Źródliska 1 i 2 oraz park im. Poniatowskiego, gdzie doszło do wielu zniszczeń, które wciąż mogą stanowić niebezpieczeństwo dla potencjalnych spacerowiczów.


Ogromne spustoszenie burza wywołała również na cmentarzu na Dołach.

- Generalnie bardzo dużo drzew zostało tam połamanych, poniszczone zostały nagrobki. Miasto zdecydowało o całkowitym zamknięciu i wyłączeniu z użytkowania cmentarza na Dołach z uwagi na to, że połamane konary mogą stwarzać zagrożenie dla osób tam przebywających - powiedział Łukasz Górczyński z łódzkiej PSP.

Fotografie niektórych ze zniszczeń powstałych w mieście opublikowała w swoich mediach społecznościowych prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzeń ze środowej nocy. To jednak nie koniec zmartwień dla mieszkańców Łodzi. Już za kilka godzin przez miasto przetoczyć może się kolejna nawałnica.

- Niestety prognozy nie są najlepsze – IMGW wydało nowe ostrzeżenia, tym razem II stopnia jeżeli chodzi o opady deszczu i burze z gradem na dzisiejszy wieczór i dzisiejszą noc - zapowiedział oficer prasowy straży pożarnej w Łodzi.

Jeśli przebieg kolejnych burz okaże się łagodny, służby powinny poradzić sobie z uporządkowaniem skutków nawałnicy w przeciągu czterech dni.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl
zdjęcie główne: strona Prezydent Hanna Zdanowska - facebook.com/hannazdanowska

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Burze w Pomorskim

Pogoda

Efekty sobotnich burz w województwie pomorskim. Połamane konary drzew, zalane posesje i nieprzejezdne ulice

Czytaj więcej >

Pogoda

RCB ostrzega przed burzami z gradem. Pojawił się komunikat

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pogoda

IMGW ostrzega. Będą burze, grad i silny wiatr. Zagrożona prawie połowa kraju

Czytaj więcej >
Prognoza pogody: wysoka temperatura w praktycznie całym kraju

Pogoda

Prognoza pogody. Po chłodnym początku tygodnia termometry pokażą nawet 27 stopni Celsjusza

Czytaj więcej >

Pogoda

Rzeki przekraczają stany alarmowe. IMGW wystosowało czerwone alerty

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pogoda

IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne. Poziomy wód nadal będą wysokie

Czytaj więcej >