wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dworczyk zwrócił się do Trzaskowskiego podczas konferencji: Gramy do jednej działki

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W trakcie specjalnej konferencji prasowej Michał Dworczyk dość nieoczekiwanie nawiązał do Rafała Trzaskowskiego. – Gramy jako jedna drużyna – zapewnił szef Kancelarii Premiera, komentując dostępność szczepionek w Warszawie, którą koment

Tuż po godzinie 9:30 rozpoczęła się konferencja prasowa szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz sekretarza stanu w KPRM Marka Zagórskiego.

Przedstawiciele rządu poinformowali o szczegółach zmian dotyczących programu szczepionkowego. Dokładny przebieg konferencji relacjonowaliśmy TUTAJ.

Tuż przed przekazaniem głosu ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu Michał Dworczyk zwrócił się do Rafała Trzaskowskiego, wystosowując przy tym oficjalny apel do prezydenta Warszawy. Szef KPRM nie uniknął przy tym dość zabawnego lapsusu językowego.

Michał Dworczyk apeluje do Rafała Trzaskowskiego

Wszyscy gramy do jednej działki – zapewnił Michał Dworczyk, parafrazując nieco znane powiedzenie. – Ważmy słowa, których używamy, bo te słowa w przestrzeni publicznej tworzą potem atmosferę wokół całego programu szczepień, który jest naszą wspólną sprawą.

Dworczyk nawiązał do wypowiedzi Trzaskowskiego, który na antenie TVN24 został zapytany, czy warszawski samorząd dostanie odpowiednio dużo dawek, by móc prowadzić szczepienia we wszystkich 13 punktach na terenie Warszawy.

W tej chwili przez cały czas dzwonimy, próbujemy dowiedzieć się, jaka będzie rzeczywistość. My będziemy gotowi na czas, tylko pytanie, czy rządzący dostarczą nam szczepionki – mówił prezydent stolicy.

Trzaskowski ocenił, że sytuacja, w której samorządy proszone są o gotowość, a jednocześnie nie jest jasne, czy otrzymają odpowiednią ilość dawek, to kolejny przykład chaosu wewnątrz Narodowego Programu Szczepień.

Po pierwsze, nie my/wy – mówił dziś Michał Dworczyk, komentując wystąpienie prezydenta stolicy. – Gramy jako jedna drużyna i działamy wspólnie na rzecz tego, żeby zaszczepić jak najwięcej Polaków.

Dodał, że informacje dotyczące szczepionek są na bieżąco publikowane na stronach rządowych. – Działajmy razem, jak jedna drużyna, która ma wspólny cel – apelował szef KPRM. – To jest jedyna droga, żeby wyjść z pandemii.

Na koniec Dworczyk raz jeszcze zaapelował do swych politycznych rywali. – Spróbujmy wnieść się ponad wszelkie podziały i w tej sprawie, w sprawie Narodowego Programu Szczepień, współpracować.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: WTV / TVN24

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >