wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dworczyk zwrócił się do Trzaskowskiego podczas konferencji: Gramy do jednej działki

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W trakcie specjalnej konferencji prasowej Michał Dworczyk dość nieoczekiwanie nawiązał do Rafała Trzaskowskiego. – Gramy jako jedna drużyna – zapewnił szef Kancelarii Premiera, komentując dostępność szczepionek w Warszawie, którą koment

Tuż po godzinie 9:30 rozpoczęła się konferencja prasowa szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz sekretarza stanu w KPRM Marka Zagórskiego.

Przedstawiciele rządu poinformowali o szczegółach zmian dotyczących programu szczepionkowego. Dokładny przebieg konferencji relacjonowaliśmy TUTAJ.

Tuż przed przekazaniem głosu ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu Michał Dworczyk zwrócił się do Rafała Trzaskowskiego, wystosowując przy tym oficjalny apel do prezydenta Warszawy. Szef KPRM nie uniknął przy tym dość zabawnego lapsusu językowego.

Michał Dworczyk apeluje do Rafała Trzaskowskiego

Wszyscy gramy do jednej działki – zapewnił Michał Dworczyk, parafrazując nieco znane powiedzenie. – Ważmy słowa, których używamy, bo te słowa w przestrzeni publicznej tworzą potem atmosferę wokół całego programu szczepień, który jest naszą wspólną sprawą.

Dworczyk nawiązał do wypowiedzi Trzaskowskiego, który na antenie TVN24 został zapytany, czy warszawski samorząd dostanie odpowiednio dużo dawek, by móc prowadzić szczepienia we wszystkich 13 punktach na terenie Warszawy.

W tej chwili przez cały czas dzwonimy, próbujemy dowiedzieć się, jaka będzie rzeczywistość. My będziemy gotowi na czas, tylko pytanie, czy rządzący dostarczą nam szczepionki – mówił prezydent stolicy.

Trzaskowski ocenił, że sytuacja, w której samorządy proszone są o gotowość, a jednocześnie nie jest jasne, czy otrzymają odpowiednią ilość dawek, to kolejny przykład chaosu wewnątrz Narodowego Programu Szczepień.

Po pierwsze, nie my/wy – mówił dziś Michał Dworczyk, komentując wystąpienie prezydenta stolicy. – Gramy jako jedna drużyna i działamy wspólnie na rzecz tego, żeby zaszczepić jak najwięcej Polaków.

Dodał, że informacje dotyczące szczepionek są na bieżąco publikowane na stronach rządowych. – Działajmy razem, jak jedna drużyna, która ma wspólny cel – apelował szef KPRM. – To jest jedyna droga, żeby wyjść z pandemii.

Na koniec Dworczyk raz jeszcze zaapelował do swych politycznych rywali. – Spróbujmy wnieść się ponad wszelkie podziały i w tej sprawie, w sprawie Narodowego Programu Szczepień, współpracować.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: WTV / TVN24

Podobne artykuły

Andrzej Sośnierz opowiedział o wewnętrznych problemach w Prawie i Sprawiedliwości

Polityka

„Brzydziło mnie już to wszystko”. Były polityk klubu PiS nagle zdradza, co się kryje w partii

Czytaj więcej >
Tomasz Lis

Polityka

Nowa okładka "Newsweeka". Tomasz Lis zalany falą krytyki

Czytaj więcej >
Bartłomiej Sienkieiwcz w rozmowie z TVP

Polityka

Bartłomiej Sienkiewicz pokazał wymianę wiadomości z TVP

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Ujawniono szczegóły wewnętrznych rozmów. Duda miał krytykować Morawieckiego i Dworczyka

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Tajemnicze zniknięcie biskupa Edwarda Janiaka. Śledztwo "Gazety Wyborczej"

Czytaj więcej >