wtv.pl
Czarnecki o Jarosławie Kaczyńskim

Reporter/Andrzej Iwanczuk

Czarnecki: Leci z nami pilot, właśnie pilot uderzył w stół

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński miał przedstawić alternatywę dotyczącą uspokojenia nastrojów w Zjednoczonej Prawicy - miałyby być nią przedterminowe wybory. Zdaniem Ryszarda Czarneckiego, powinno to skutecznie zadziałać na koalicjantów, którzy cor

  • W Zjednoczonej Prawicy coraz częściej dochodzi do poważnych konfliktów pomiędzy koalicjantami a Prawem i Sprawiedliwością

  • Zdaniem Ryszarda Czarneckiego, w sprawie odpowiednio zainterweniował już Jarosław Kaczyński

  • Prezes PiS-u miał przedstawić jedyną możliwą alternatywę dla uzyskania zgody pomiędzy przedstawicielami poszczególnych ugrupowań - przedterminowe wybory

Jeśli dobrze interpretować słowa Ryszarda Czarneckiego z wczorajszego "Newsroomu" Wirtualnej Polski, Jarosław Kaczyński przedstawił swoim koalicjantom ultimatum. 

Jarosław Kaczyński ma już dość 

Od kilku ostatnich miesięcy niemalże co chwilę dowiadujemy się o nowych spięciach na linii Prawo i Sprawiedliwość - koalicjanci. W Zjednoczonej Prawicy coraz częściej dochodzi do starć ideologicznych oraz dotyczących zarządzania obozem władzy. 

Ustawa tzw. piątki dla zwierząt, uchwała budżetu unijnego na lata 2021-2027, oskarżenia o próbę obalenia legalnych władz Porozumienia - to tylko niektóre z problemów, z którymi borykała się w ostatnim czasie koalicja rządząca. 

Pytany przez dziennikarzy o konflikt w obozie władzy przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki przyznał, że najchętniej zrezygnowałby ze współpracy z Porozumieniem i Solidarną Polską, wyraził jednak nadzieję, że nieporozumienia uda się zażegnać, by nie doprowadzić do przedterminowych wyborów. 

W rozmowie z "Newsroomem" Wirtualnej Polski głos w sprawie zabrał kolejny polityk Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki. Europoseł zasugerował, że Jarosław Kaczyński ma już dość roszczeń koalicjantów i przedstawił właśnie ultimatum dotyczące dalszej współpracy

Zgoda albo przedterminowe wybory 

Zapytany o niepokojące doniesienia z samego środka obozu władzy Ryszard Czarnecki starał się uspokoić widzów. Jego zdaniem, wszystko powinno być pod kontrolą dopóki za sterami stoi Jarosław Kaczyński. Ten miał przedstawić koalicjantom sprawę jasno. 

- Będzie wszystko dobrze. Leci z nami pilot - zepwnił europoseł Prawa i Sprawiedliwości - Właśnie pilot uderzył w stół - dodał. 

Jarosław Kaczyński miał przedstawić przewodniczącym partii politycznych będących w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością jedyną alternatywę dla porozumienia się w kwestiach spornych. Chodzić miałoby o przedterminowe wybory, które z pewnością nikomu z nich nie poszłyby na rękę. 

Jeśli wierzyć ostatnim sondażom, w tym opublikowanemu wczoraj przez firmę Research Partner, Zjednoczona Prawica może liczyć na 27,1 % głosów Polek i Polaków. To najwyższy wynik spośród sejmowych ugrupowań, ale z pewnością nie umożliwi osiągnięcia większości w Parlamencie. 

- W tej chwili rozmawiamy - powiadomił tajemniczo Ryszard Czarnecki. 

Źródło: wp.pl, wnp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Sołtyska ciągnęła za swoim samochodem psa. Ma usłyszeć zarzuty

  • Kolejna osoba oskarżona o znieważenie Dudy

  • ZUS przypomina: Rodzice nadal mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >