wtv.pl
Czarnecki o Jarosławie Kaczyńskim

Reporter/Andrzej Iwanczuk

Czarnecki: Leci z nami pilot, właśnie pilot uderzył w stół

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński miał przedstawić alternatywę dotyczącą uspokojenia nastrojów w Zjednoczonej Prawicy - miałyby być nią przedterminowe wybory. Zdaniem Ryszarda Czarneckiego, powinno to skutecznie zadziałać na koalicjantów, którzy cor

  • W Zjednoczonej Prawicy coraz częściej dochodzi do poważnych konfliktów pomiędzy koalicjantami a Prawem i Sprawiedliwością

  • Zdaniem Ryszarda Czarneckiego, w sprawie odpowiednio zainterweniował już Jarosław Kaczyński

  • Prezes PiS-u miał przedstawić jedyną możliwą alternatywę dla uzyskania zgody pomiędzy przedstawicielami poszczególnych ugrupowań - przedterminowe wybory

Jeśli dobrze interpretować słowa Ryszarda Czarneckiego z wczorajszego "Newsroomu" Wirtualnej Polski, Jarosław Kaczyński przedstawił swoim koalicjantom ultimatum. 

Jarosław Kaczyński ma już dość 

Od kilku ostatnich miesięcy niemalże co chwilę dowiadujemy się o nowych spięciach na linii Prawo i Sprawiedliwość - koalicjanci. W Zjednoczonej Prawicy coraz częściej dochodzi do starć ideologicznych oraz dotyczących zarządzania obozem władzy. 

Ustawa tzw. piątki dla zwierząt, uchwała budżetu unijnego na lata 2021-2027, oskarżenia o próbę obalenia legalnych władz Porozumienia - to tylko niektóre z problemów, z którymi borykała się w ostatnim czasie koalicja rządząca. 

Pytany przez dziennikarzy o konflikt w obozie władzy przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki przyznał, że najchętniej zrezygnowałby ze współpracy z Porozumieniem i Solidarną Polską, wyraził jednak nadzieję, że nieporozumienia uda się zażegnać, by nie doprowadzić do przedterminowych wyborów. 

W rozmowie z "Newsroomem" Wirtualnej Polski głos w sprawie zabrał kolejny polityk Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki. Europoseł zasugerował, że Jarosław Kaczyński ma już dość roszczeń koalicjantów i przedstawił właśnie ultimatum dotyczące dalszej współpracy

Zgoda albo przedterminowe wybory 

Zapytany o niepokojące doniesienia z samego środka obozu władzy Ryszard Czarnecki starał się uspokoić widzów. Jego zdaniem, wszystko powinno być pod kontrolą dopóki za sterami stoi Jarosław Kaczyński. Ten miał przedstawić koalicjantom sprawę jasno. 

- Będzie wszystko dobrze. Leci z nami pilot - zepwnił europoseł Prawa i Sprawiedliwości - Właśnie pilot uderzył w stół - dodał. 

Jarosław Kaczyński miał przedstawić przewodniczącym partii politycznych będących w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością jedyną alternatywę dla porozumienia się w kwestiach spornych. Chodzić miałoby o przedterminowe wybory, które z pewnością nikomu z nich nie poszłyby na rękę. 

Jeśli wierzyć ostatnim sondażom, w tym opublikowanemu wczoraj przez firmę Research Partner, Zjednoczona Prawica może liczyć na 27,1 % głosów Polek i Polaków. To najwyższy wynik spośród sejmowych ugrupowań, ale z pewnością nie umożliwi osiągnięcia większości w Parlamencie. 

- W tej chwili rozmawiamy - powiadomił tajemniczo Ryszard Czarnecki. 

Źródło: wp.pl, wnp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Sołtyska ciągnęła za swoim samochodem psa. Ma usłyszeć zarzuty

  • Kolejna osoba oskarżona o znieważenie Dudy

  • ZUS przypomina: Rodzice nadal mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >