Krzysztof Krawczyk na zdjęciu Kosmali. facebook.com/Andrzej Kosmala
Źródło: facebook.com/Andrzej Kosmala
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 8 Kwietnia 2021

Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka opublikował ich wspólne, nieznane wcześniej zdjęcia. "Pamiętam ciebie z tamtych lat!"

Krzysztof Krawczyk pojawił się we wspomnieniach swojego byłego menadżera i wiernego przyjaciela, Andrzeja Kosmali na Facebooku. Opublikowane przezeń fotografie z pewnością nie pojawiły się do tej pory w żadnym medium i są wspaniałym dowodem wieloletniej przyjaźni.

Krzysztof Krawczyk i Andrzej Kosmala współpracowali od lat 70. aż do śmierci artysty. 

Krzysztof Krawczyk we wspomnieniach Andrzeja Kosmali 

Popołudnie drugiego dnia świąt wielkanocnych przyniosło niezwykle przykre informacje dla niemal wszystkich Polaków. W wieku <b>74 lat</b> odszedł jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, który inspirował i skutecznie łączył pokolenia słuchaczy. 

Utwory takie jak <b>"Parostatek"</b>, <b>"Wróć do mnie"</b> czy <b>"Mój przyjacielu"</b> znała i śpiewała cała Polska. Każdy koncert artysty zapewniał sale wypchane aż po same ściany. Krzysztof Krawczyk przyciągał zarówno starszą publiczność, która znała go jeszcze z dawnych lat jak i młodszą, która fascynowała się jego twórczością i odkrywała w niej niezwykłą uniwersalność. 

Sieć obiega Sieć obiega "antyszczepionkowy" nekrolog Krzysztofa KrawczykaCzytaj dalej

Media w całym kraju zalały kondolencje i wspomnienia dziennikarzy, artystów, którzy współpracowali z muzykiem, a nawet osobistości świata polityki. Każdy z nich zaznaczał, że <b>odejście Krawczyka jest niepowetowaną stratą i dużym ciosem dla polskiej sceny muzycznej</b>. 

Swoje wspomnienie w mediach społecznościowych opublikował również wieloletni przyjaciel i współpracownik artysty <b>Andrzej Kosmala</b>. Mężczyzna, który przez prawie 50 ostatnich lat był managerem twórcy "Parostatku", zamieścił na Facebooku <b>unikalne zdjęcia</b>. 

Przyjaciele prywatnie i zawodowo

<em>Pamiętam ciebie z tamtych lat!</em> - napisał w mediach społecznościowych o Krzysztofie Krawczyku Andrzej Kosmala. 

To z pewnością prawda. Manager towarzyszył bowiem artyście niemal od początku kariery solowej. Panowie poznali się <b>w 1974 r</b>., rok po tym, jak artysta zdecydował się opuścić Trubadurów. Z miejsca zapałali do siebie sympatią, a ich współpraca okazała się niezwykle trwała. 

Andrzej Kosmala opublikował na Facebooku <b>kilka fotografii ze swoich prywatnych zbiorów</b>, których próżno szukać w jakichkolwiek innych źródłach. Widzimy na nim młodego, przystojnego i pełnego energetyzującej werwy Krzysztofa Krawczyka w zadziornym kapeluszu, hippisowskiej stylizacji, czy z nieodłączną gitarą. 

Artysta współpracował z Kosmalą do swoich ostatnich dni. Manager był również autorem tekstów niektórych piosenek Krzysztofa Krawczyka. 

(Zdjęcie wyróżniające pochodzi z Facebooka Andrzeja Kosmali - facebook.com/Andrzej Kosmala)

Źródło: facebook.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV: