wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dworczyk ogłosił uruchomienie pierwszych punktów szczepień powszechnych. Już od poniedziałku

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk podczas wtorkowej konferencji prasowej zapowiedział uruchomienie pierwszych punktów szczepień powszechnych już w najbliższy poniedziałek.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk wypowiedział się na temat uruchomienia pierwszych punktów szczepień powszechnych, w których szczepić będę się mogli wszyscy chętni.

Pierwsze punkty szczepień powszechnych już od poniedziałku

 - Mówiliśmy, że nastąpi to 20 kwietnia, ale 19 kwietnia uruchomimy pierwszy taki punkt, a razem z nim 16 takich punktów w ramach pilotażu - mówił przywoływany przez polskieradio24.pl minister Dworczyk.

W sumie takich punktów szczepień ma być kilkaset, a kolejne uruchamiane będą w nadchodzących tygodniach. Konkretne terminy uzależnione będą jednak siłą rzeczy od dostaw szczepionek.

Tymczasem niezmiennie funkcjonować ma 6,5 tysiąca dotychczasowych punktów szczepień. Do końca II kwartału bieżącego roku rząd planuje wykonać 20 mln szczepień.

- Przepraszam za moje wczorajsze przejęzyczenie kiedy powiedziałem, że do końca kwietnia, chodzi tu o koniec drugiego kwartału - sprostował przywoływany przez Polskie Radio szef KPRM.

Minister Dworczyk zwrócił także uwagę na pozytywne informacje dotyczące rejestracji na szczepienia. - Od wczoraj zapisało się na szczepienia ponad 550 tys. osób - to dobra informacja, bo po pewnym spowolnieniu świątecznym dynamika zapisów wraca. Mamy łącznie wykonanych już ponad 7,7 mln szczepień i każdego tygodnia będziemy przyspieszać z Narodowym Programem Szczepień - mówił minister.

[EMBED-2591]

Przypomnijmy, że w poniedziałek uruchomiono zapisy na szczepienia dla osób urodzonych w roku 1962 i odtąd każdego kolejne dnia rusza rejestracja dla kolejnych roczników. Wcześniej Dworczyk sugerował, że po 25 kwietnia rejestracja może zostać "uwolniona" i zapisywać będą się mogli wszyscy chętni.

Szef KPRM zapowiadał również, że 15 kwietnia uruchomiony zostanie pierwszy mobilny punkt szczepień drive-thru, a od 23 kwietnia szczepienia przeciw COVID-19 wykonywać będą mogli ratownicy medyczni i pielęgniarki.

Aktualnie do obrotu na terenie Unii Europejskiej dopuszczone są cztery szczepionki przeciw COVID-19: (1) szczepionka mRNA o nazwie Comirnaty firm Pfizer i BioNTech, (2) szczepionka mRNA firmy Moderna,  (3) szczepionka wektorowa Vaxzevria firmy AstraZeneca oraz (4) szczepionka wektorowa firmy Janssen.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: polskieradio24.pl, gov.pl, szczepienia.pzh.gov.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >