wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ujawniono szczegóły wewnętrznych rozmów. Duda miał krytykować Morawieckiego i Dworczyka

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W trakcie Rady Gabinetowej, zwołanej przez Andrzeja Dudę w sprawie przebiegu akcji szczepionkowej, prezydent miał być "bardzo wkurzony" na rząd, wynika z doniesień Gazety.pl. Krytyka głowy państwa skupiła się na Mateuszu Morawieckim i Michale Dw

Prezentując szczegóły zwołanej przez prezydenta Rady Gabinetowej, portal powołuje się na źródła bliskie Kancelarii Prezydenta. Według zapewnień spotkanie miało być "najtwardszym", odkąd Andrzej Duda objął swój urząd.

Był naprawdę bardzo wkurzony na rząd – relacjonuje osoba obecna na obradach. Duda miał ze szczególną emfazą krytykować wpadkę dotyczącą uruchomienia szczepień dla czterdziestolatków, które miało miejsce 1 kwietnia.

Odpowiedzialny za program szczepień Michał Dworczyk mówił następnie o błędzie systemu. Zdaniem prezydenta zamieszanie nosiło znamiona "grubego primaaprilisowego żartu".

Andrzej Duda wściekły na rząd

Jako polityków, do których Andrzej Duda miał mieć największe pretensje, wymienia się Mateusza Morawieckiego i wspomnianego Michała Dworczyka. Z ust głowy państwa miało paść również nazwisko Adama Niedzielskiego.

Komentując chaos związany z akcją szczepionkową, prezydent miał użyć cytatu z dziecięcej rymowanki: palec pod budkę, kto zdąży, ten się zaszczepi. Kwietniową wpadkę z zapisami określił mianem "podważania wiarygodności" rządu.

Odnosząc się do działań Dworczyka, pełnomocnika rządu ds. szczepień, Andrzej Duda miał mówić z kolei o "kompletnym bałaganie", donosi Gazeta.pl.

"Jak wy się zachowujecie?"

Prezydent miał też wyrazić swe pretensje do Mateusza Morawieckiego, który najpierw poprosił go, by w rozmowie z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem poruszył kwestię zakupu chińskich szczepionek, a niedługo później minister zdrowia publicznie skrytykował wspomniany preparat.

Jak wy się zachowujecie? – miał pytać w trakcie Rady Gabinetowej wyraźnie rozzłoszczony Andrzej Duda.

W trakcie narady Morawiecki i Dworczyk mieli przepraszać prezydenta za "zamieszanie komunikacyjne", a premier miał zapewniać ponadto, że nie zdążył odpowiednio szybko przekazać informacji Adamowi Niedzielskiemu.

Według doniesień portalu Duda pytał ponadto o badania dotyczące amantadyny, która według doniesień może być skuteczna w walce z COVID-19. Polityk, który w lipcu ubiegłego roku zapewnił sobie reelekcję, miał zaznaczyć, że prace nad ustaleniem, czy substancja istotnie jest skuteczna, posuwają się zbyt wolno.

undefined

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Tadeusz Rydzyk przychylił się do próśb wiernych. Zarobi jeszcze więcej

  • GW ujawnia kulisy Rady Gabinetowej. Andrzej Duda miał zrugać rząd

  • Wyciekły nagie zdjęcia nastolatki. Każda osoba, która je rozpowszechnia, to przestępca seksualny

źródło: Gazeta.pl

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >