wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Michał Dworczyk zabrał głos w sprawie szczepień 30-latków

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk wypowiedział się na temat możliwej daty uruchomienia rejestracji na szczepienia dla 30-latków. Pierwszeństwo w zapisach będą miały osoby, które już wcześniej zgłosiły chęć szczepien

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień minister Michał Dworczyk w trakcie piątkowej konferencji prasowej zapowiedział uruchomienie rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 dla kolejnych roczników.

Jak podaje gazeta.pl, 12 kwietnia mają ruszyć zapisy na szczepienia dla osób urodzonych w roku 1962, a następnie każdego kolejnego dnia uruchamiana będzie rejestracja dla kolejnego rocznika.

Kiedy ruszą zapisy na szczepienia dla 30-latków?

Minister zasygnalizował także, że 25 kwietnia lub 26 kwietnia rejestracja może zostać "uwolniona", w związku z czym otwarte zostałyby zapisy dla 30-latków. Pierwszeństwo miałyby jednak osoby, które już wcześniej zgłosiły się do szczepienia poprzez odpowiedni formularz.

- Jak będziemy kończyli normalną rejestrację 40-latków, to wtedy uruchomimy priorytetową rejestrację 30 i 30-kilkuletnich osób, które się zgłosiły za pośrednictwem formularza, jako osoby gotowe do szczepienia - mówił przywoływany przez portal gazeta.pl minister Dworczyk.

Wspomniany formularz nie jest już dostępny. Jak podaje gazeta.pl, można go było wypełniać na portalu gov.pl od stycznia do marca. Aktualnie możemy jedynie zarejestrować się na konkretny termin, gdy uruchomione zostaną zapisy dla naszego rocznika.

- Chcę zaapelować, żeby zwracać uwagę na to, że zapisy dla kolejnych roczników zaczynają się w konkretnych dniach i nie ma możliwości zapisywania się wcześniej. Ale każdy rocznik może zapisywać się również później, nie tylko w dniu rozpoczęcia zapisów - tłumaczy przywoływany przez portal gazeta.pl minister i pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział utworzenie dodatkowych punktów szczepień w każdym powiecie.  - Rząd zdecydował się na przekazanie dodatkowych środków na stworzenie punktów szczepienia powszechnego. Powszechnego, ponieważ to jest dla nas główny kierunek walki z wirusem. Chcemy doprowadzić do tego, żeby w powszechny sposób Polacy zostali w jak najkrótszym czasie zaszczepieni - mówił szef rządu podczas konferencji prasowej.

Z kolei minister Dworczyk poinformował o planach, zgodnie z którymi do końca sierpnia wszyscy chętni Polacy zaszczepieni zostaliby co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19.

Szef KPRM zapowiedział również, że 15 kwietnia w ramach programu pilotażowego uruchomiony zostanie pierwszy mobilny punkt szczepień drive-thru, a od 23 kwietnia szczepienia wykonywać będą mogli samodzielnie ratownicy medyczni oraz pielęgniarki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: RMF FM / rmf24.pl, gazeta.pl, tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Andrzej Duda przesłał depeszę kondolencyjną królowej Elżbiecie II

  • Tadeusz Rydzyk nie zjawił się w sądzie. Rozprawę trzeba było przesunąć

  • NIK złożył zawiadomienie do prokuratury ws. Polskiej Fundacji Narodowej. Podejrzewa się przestępstwo

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >