wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Michał Dworczyk zabrał głos w sprawie szczepień 30-latków

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk wypowiedział się na temat możliwej daty uruchomienia rejestracji na szczepienia dla 30-latków. Pierwszeństwo w zapisach będą miały osoby, które już wcześniej zgłosiły chęć szczepien

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień minister Michał Dworczyk w trakcie piątkowej konferencji prasowej zapowiedział uruchomienie rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 dla kolejnych roczników.

Jak podaje gazeta.pl, 12 kwietnia mają ruszyć zapisy na szczepienia dla osób urodzonych w roku 1962, a następnie każdego kolejnego dnia uruchamiana będzie rejestracja dla kolejnego rocznika.

Kiedy ruszą zapisy na szczepienia dla 30-latków?

Minister zasygnalizował także, że 25 kwietnia lub 26 kwietnia rejestracja może zostać "uwolniona", w związku z czym otwarte zostałyby zapisy dla 30-latków. Pierwszeństwo miałyby jednak osoby, które już wcześniej zgłosiły się do szczepienia poprzez odpowiedni formularz.

- Jak będziemy kończyli normalną rejestrację 40-latków, to wtedy uruchomimy priorytetową rejestrację 30 i 30-kilkuletnich osób, które się zgłosiły za pośrednictwem formularza, jako osoby gotowe do szczepienia - mówił przywoływany przez portal gazeta.pl minister Dworczyk.

Wspomniany formularz nie jest już dostępny. Jak podaje gazeta.pl, można go było wypełniać na portalu gov.pl od stycznia do marca. Aktualnie możemy jedynie zarejestrować się na konkretny termin, gdy uruchomione zostaną zapisy dla naszego rocznika.

- Chcę zaapelować, żeby zwracać uwagę na to, że zapisy dla kolejnych roczników zaczynają się w konkretnych dniach i nie ma możliwości zapisywania się wcześniej. Ale każdy rocznik może zapisywać się również później, nie tylko w dniu rozpoczęcia zapisów - tłumaczy przywoływany przez portal gazeta.pl minister i pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział utworzenie dodatkowych punktów szczepień w każdym powiecie.  - Rząd zdecydował się na przekazanie dodatkowych środków na stworzenie punktów szczepienia powszechnego. Powszechnego, ponieważ to jest dla nas główny kierunek walki z wirusem. Chcemy doprowadzić do tego, żeby w powszechny sposób Polacy zostali w jak najkrótszym czasie zaszczepieni - mówił szef rządu podczas konferencji prasowej.

Z kolei minister Dworczyk poinformował o planach, zgodnie z którymi do końca sierpnia wszyscy chętni Polacy zaszczepieni zostaliby co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19.

Szef KPRM zapowiedział również, że 15 kwietnia w ramach programu pilotażowego uruchomiony zostanie pierwszy mobilny punkt szczepień drive-thru, a od 23 kwietnia szczepienia wykonywać będą mogli samodzielnie ratownicy medyczni oraz pielęgniarki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: RMF FM / rmf24.pl, gazeta.pl, tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Andrzej Duda przesłał depeszę kondolencyjną królowej Elżbiecie II

  • Tadeusz Rydzyk nie zjawił się w sądzie. Rozprawę trzeba było przesunąć

  • NIK złożył zawiadomienie do prokuratury ws. Polskiej Fundacji Narodowej. Podejrzewa się przestępstwo

Julian BakułaAutor

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >