wtv.pl
syn krzysztofa krawczyka

Screen z materiału "Uwagi!" TVN

Kulisy reportażu o synu Krawczyka. Reporter zdradza szczegóły

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W rozmowie z reporterami "Uwagi!" TVN cierpiący na nieuleczalną padaczkę pourazową Krzysztof Krawczyk Junior opowiedział o relacjach z ojcem i pokazał, w jakich warunkach żyje za 1000 zł renty. Tragiczną sytuację 47-latka skomentował reporter programu. "W zderzeniu z deklarowaną pobożnością, miłością rodzinną artysty to był największy szok".

W styczniu, na kilka miesięcy przed śmiercią Krzysztofa Krawczyka, reporterzy "Uwagi!" rozpoczęli przygotowania materiału o Krzysztofie Juniorze, 47-letnim synu wokalisty, który od czasu wypadku, do którego doszło, gdy ten miał 14 lat, walczy z nieuleczalną padaczką pourazową.

Mężczyzna opowiedział dziennikarzom o trudnych relacjach z ojcem, poruszył kwestię alimentów, które ze względu na niepełnosprawność syna powinien wypłacać piosenkarz, i pokazał, w jakich warunkach mieszka po śmierci dziadków, gdy do wyprowadzki zmusiło go pobicie przez stryja.

Dziennikarz o Krzysztofie Juniorze: Mieszka w norze

W rozmowie z dziennikiem "Fakt" kulisy produkcji przedstawił reporter "Uwagi!" Tomasz Patora. Przekazał, że prace rozpoczęły się jeszcze za życia artysty.

Choć materiał był gotowy wcześniej, pokazano go dopiero na miesiąc po śmierci Krzysztofa Krawczyka. – Nie opublikowaliśmy materiału ze względu na szacunek do majestatu śmierci – przekazał Patora. I dodał: – Mieliśmy jeszcze zaczekać, ale sama rodzina zaczęła mówić w mediach o sytuacji syna piosenkarza.

krzysztof krawczyk - pogrzeb

TVP organizuje koncert w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi

CZYTAJ DALEJ

Zaznaczono, że decyzja o publikacji pojawiła się w związku ze słowami wdowy po wokaliście, która przekonywała, że spróbuje porozumieć się z 47-latkiem. W opinii reportera Ewa Krawczyk próbowała uspokoić w ten sposób opinię publiczną.

W programie przedstawiono kwestię wypadku, którego sprawcą był Krzysztof Krawczyk, a w którego wyniku jego syn pozostaje niepełnosprawny. Podkreślono, że ojciec powinien łożyć na niepełnosprawne dziecko. Dodano, że śledztwo umorzono, a Krzysztof Junior, który walczył wówczas o życie w szpitalu, nie dostał kuratora.

Zobaczyliśmy, że syn gwiazdora mieszka w norze, żyje w biedzie – przekazał rozmówca "Faktu". – W zderzeniu z deklarowaną pobożnością, miłością rodzinną artysty to był największy szok.

Patora podkreślił, że choć syn Krzysztofa Krawczyka stwarza pozór zdrowego człowieka, niepełnosprawność doprowadziła do sytuacji, w której jest zupełnie nieporadny życiowo.

Według stanowiska lekarzy mężczyzna do końca życia pozostanie niezdolny do pracy.

Pytany, czego spodziewa się po premierze materiału, reporter "Uwagi!" wskazał, że ma nadzieję, iż poznanie prawdy przez opinię publiczną wpłynie na zmianę stanowiska rodziny zmarłego.

Jeżeli nie, to może sąd na tyle szybko zbada tę sprawę, żeby na normalne życie Krzysztof Igor nie musiał czekać wielu lat – dodał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Fakt | Uwaga! TVN

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >
TRICOLORS/EAST NEWS

Gwiazdy

Zmarł Wiesław Gołas, ceniony aktor znany z wielu wybitnych ról. Rodzina ujawnia smutne szczegóły

Czytaj więcej >