wtv.pl > Polityka > Donald Tusk spotkał się z doradcami premiera. Tematem kolejna fala pandemii
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:17

Donald Tusk spotkał się z doradcami premiera. Tematem kolejna fala pandemii

Donald Tusk - doradcy premiera
Piotr Molecki/East News

W czwartek 29 lipca Donald Tusk dość nieoczekiwanie spotkał się z doradcami premiera Mateusza Morawieckiego. W zebraniu udział wzięli członkowie Rady Medycznej ds. COVID-19, a jego celem było ustalenie strategii na czas spodziewanej czwartej fali epidemii.

O szczegółach rozmowy, jaką z Donaldem Tuskiem przeprowadzali członkowie Rady Medycznej przy premierze oraz członkowie PO, jako pierwsza poinformowała Wirtualna Polska.

W spotkaniu udział wzięli m.in. prof. Krzysztof Simon, dr Paweł Grzesiowski, prof. Robert Flisiak, a także prof. Krzysztof Pyrć.

Na miejscu obecni byli również były minister zdrowia i poseł PO Bartosz Arłukowicz oraz senator Beata Małecka-Lidera, z zawodu lekarz laryngolog.

Donald Tusk spotkał się z doradcami premiera

W trakcie narady z gronem ekspertów ds. pandemii tematem było nic innego jak zapowiadana od kilku tygodni czwarta fala epidemii.

Według wyliczeń ta może nadejść jesienią. Część z członków rządu wspominało nawet o okolicy połowy sierpnia.

Komentując widmo kolejnej fali, Donald Tusk zwrócił się z bezpośrednim apelem do członków Rady Medycznej.

Nie chcielibyśmy znaleźć się w sytuacji podobnej do tej sprzed roku – mówił powracający na polską scenę polityczną były szef Rady Europejskiej.

Powstaną białe szpitale?

Wspominając konieczność wypracowania odpowiedniej strategii, były premier zwrócił uwagę na sytuację z poprzednich fal pandemii.

Tusk wspomniał przy tym pozycję "nieprzygotowania, niepewności, braku informacji", a także braku wiedzy dotyczącej tego, czego można się spodziewać po osobach odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji.

Jak ustaliła WP, jednym z tematów poruszonych przez nowego szefa PO była kwestia białych szpitali. Celem utworzenia placówek ma być możliwość leczenia osób z chorobami nowotworowymi.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: WP, wtv.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News