wtv.pl
covid - obostrzenia

Marek BAZAK/East News

Czwarta fala pandemii. Nowe obostrzenia najprawdopodobniej już we wrześniu

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Czwarta fala epidemii stała się faktem. W drugiej połowie września Ministerstwo Zdrowia spodziewa około 1000 przypadków zakażeń dziennie. W sierpniu minister Adam Niedzielski zapewniał, że przekroczenie progu zaowocuje ponownym wprowadzaniem obostrzeń.

– Żeby trochę wstrząsnąć naszymi widzami i pokazać, że ta czwarta fala jest, to powiem, że dzisiaj są 533 nowe przypadki – mówił w środę wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 510 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej – 75 – przypadków odnotowano na terenie województwa lubelskiego.

Rzecznik MZ: 1000 zakażeń we wrześniu

Jeżeli w ostatnich tygodniach sierpnia mieliśmy wzrosty zakażeń rzędu 10-20 procent, to teraz mowa o 40, a nawet ponad 50. procentowych wzrostach zakażeń koronawirusem – mówił w ubiegły piątek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Dodał, że zmiana sytuacji epidemicznej jest efektem zwiększenia mobilności międzyludzkiej. Andrusiewicz zapowiadał przy tym kolejne wzrosty.

W drugiej połowie września możemy mieć do czynienia z liczbą blisko 1000 przypadków zakażeń – mówił w minionym tygodniu Andrusiewicz. Jednocześnie zaznaczył, że nowe restrykcje zależne będą nie tylko od dobowych przyrostów, ale również od poziomu wyszczepienia mieszkańców danego regionu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Adam Niedzielski zapowiadał obostrzenia

Na początku sierpnia odwiedzający Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku minister zdrowia zapowiadał możliwy termin ponownego wprowadzania ograniczeń sanitarnych.

Przy powyżej 1000 przypadków zakażeń COVID-19 dziennie w skali kraju zaczniemy wprowadzać obostrzenia – mówił Adam Niedzielski. Uzasadnione wydaje się tym samym założenie, że towarzyszące czwartej fali epidemii restrykcje czekają nas już za kilkanaście dni.

Szef resortu zapowiadał również, że na początek pojawią się one w regionach z najniższą liczbą szczepień.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, PAP

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >