wtv.pl > Polska > Tragiczna lekcja wf-u. Kuratorium przeprowadziło kontrolę w szkole, w której zmarł 10-letni chłopiec
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:07

Tragiczna lekcja wf-u. Kuratorium przeprowadziło kontrolę w szkole, w której zmarł 10-letni chłopiec

Śmierć w szkole
MARCIN SMULCZYNSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Kuratorium przeprowadziło kontrolę w szkole w Kostomłotach, w której 3 września doszło do śmierci ucznia podczas zajęć wychowania fizycznego. Nadzór nie wykazał żadnych nieprawidłowości.

Konkretna przyczyna śmierci dziecka nie została jeszcze wyjaśniona.

Śmierć w szkole

Nie milkną echa tragicznych wydarzeń, które rozegrały się 3 września w szkole podstawowej w Kostomłotach pod Wrocławiem. Podczas lekcji wychowania fizycznego zmarł 10-letni chłopiec.

Dzieci wykonywały ćwiczenia na przylegających do ściany drabinkach gimnastycznych - stawiając nogi na szczeblach na niskiej wysokości, przechodziły z jednej drabinki na drugą.

Jak przekazała RMF FM rzeczniczka Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Krystyna Kaczorowska, chłopiec zasłabł i zsunął się z drabinki, upadając na ziemię.

Mimo przeprowadzonej resuscytacji, początkowo przez nauczycieli, a następnie lekarza i pielęgniarkę, 10-latka nie udało się uratować.

Kontrola kuratora

6 września w szkole przeprowadzona została kontrola Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Według orzeczenia instytucji, szkoła zachowała wszelkie procedury bezpieczeństwa, które przewidziane są w tego typu sytuacjach.

Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę DKO, ćwiczenia wykonywane na drabinkach przez uczniów były w pełni bezpieczne.

Podczas kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu szkoły i przestrzeganiu procedur.

Przeprowadzono już sekcję zwłok 10-latka; nie wykazała ona jednak konkretnej przyczyny zgonu. Już teraz zapowiedziano kolejne badania.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: rmf24.pl, wtv.pl

Źródło zdjęcia: MARCIN SMULCZYNSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane