wtv.pl > Polska > 5-letni chłopiec zginął przygnieciony przez maszynę rolniczą. Dziadek dziecka usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:07

5-letni chłopiec zginął przygnieciony przez maszynę rolniczą. Dziadek dziecka usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci

Wypadek w mazowieckim
Marek Bazak/East News - zdjęcie ilustracyjne

5-letni chłopiec zginął przygnieciony łopatką znajdującą się na przedniej części ciągnika, którym poruszał się jego 70-letni dziadek. Obrażeniom uległ również 6-letni brat chłopca, który trafił do szpitala.

Tragedia z pewnością posłuży jako ostrzeżenie - maszyny rolnicze nie służą do zabawy.

Wypadek na wsi

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu we wsi Zagórze w powiecie przysuskim w województwie mazowieckim.

- Przed 16. otrzymaliśmy zgłoszenie, że dzieci przewożone były ciągnikiem przez ich 70-letniego dziadka. Mężczyzna był trzeźwy - przekazała WTV podinsp. Katarzyna Kucharska z KWP w Radomiu.

Dwóch chłopców w wieku pięciu i sześciu lat znajdowało się w łyżce umieszczonej na przedzie ciągnika, którym poruszał się ich dziadek.

Nieoczekiwanie chłopcy wypadli z łyżki na ziemię, a następnie zostali przez nią przygnieceni.

Śmierć 5-latka

Jak przekazała rzeczniczka mazowieckiej policji, 5-letni chłopiec był reanimowany przez ponad godzinę; niestety nie przyniosło to oczekiwanego efektu - dziecko zmarło na miejscu.

Drugi, 6-letni chłopiec przewieziony został do szpitala.

- Na miejscu prowadzono czynności pod nadzorem prokuratora. Był też biegły, który wypowie się na temat stanu technicznego tego pojazdu, a nasze czynności, które wykonywane są w niezbędnym zakresie prowadzimy w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci - poinformowała nas podinsp. Katarzyna Kucharska.

Rodziców chłopców nie było w czasie wypadku na terenie posesji. Dzieci były jedynie pod opieką 70-latka.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Powiązane