wtv.pl
137630129 875420509926375 362493496415699838 n

Reporter/Andrzej Iwanczuk

Czarnek zadecydował, będą dodatkowe zajęcia, żeby nadrobić materiał. "W każdej klasie, w każdym oddziale, w każdej szkole"

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Przemysław Czarnek zapowiedział na antenie Radia Maryja, że już wkrótce rozpocząć mają się dodatkowe zajęcia dla uczniów, mające na celu nadrobienie zaległości wywołanych przez edukację zdalną.

Wielu uczniów z pewnością nie będzie zadowolonych z wieści przekazanych przez Przemysława Czarnka - będą musieli spędzić w szkole dodatkowe godziny.

Przemysław Czarnek zapowiada zajęcia dodatkowe

W "Aktualnościach dnia" Radia Maryja gościł minister edukacji Przemysław Czarnek. Polityk pytany był m.in. o sposób przeprowadzania tegorocznych egzaminów maturalnych oraz bezpieczeństwo uczniów w trakcie ich odbywania.

Najważniejszym tematem poruszonym w wywiadzie była jednak kwestia powrotu uczniów do nauki stacjonarnej. Minister zapowiedział, że już teraz planowane są rozwiązania, które miałyby na celu umożliwienie odrobienia zaległości wynikających z nauki zdalnej, która miała miejsce w ostatnich miesiącach z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

Zaszczepieni

Nieoficjalne: zaszczepieni będą mogli więcej. Ujawniono, do których obostrzeń nie będą musieli się stosować

CZYTAJ DALEJ

Przypomnijmy, że do edukacji stacjonarnej powróciły już dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Od 17 maja tego rodzaju naukę wznowią również pozostałe klasy podstawówki, by na koniec miesiąca wszyscy uczniowie szkół mogli już zasiąść w swoich ławkach.

By jak najszybciej udało się odrobić zaległości powstałe w wyniku niekomfortowej sytuacji edukacyjnej ostatnich miesięcy, Przemysław Czarnek zdecydował się na wprowadzenie dla uczniów dodatkowych godzin zajęć wyrównawczych, również tych z wychowania fizycznego.

Czarnek wprowadza więcej lekcji

Przemysław Czarnek w rozmowie z Radiem Maryja zaznaczył, że planowane działania mają na celu wypełnienie luk edukacyjnych, które pojawić mogły się z powodu nietypowego rodzaju edukacji.

- Przede wszystkim trzeba mieć na względzie dobro uczniów - zaznaczył minister edukacji - Nie ma najmniejszych wątpliwości, że nauka zdalna temu dobru nie służyła na tyle, na ile nauka stacjonarna - dodał.

Przemysław Czarnek podkreślił, że na cel wprowadzenia dodatkowych zajęć uzupełniających ministerstwo przeznaczyło 187 mln zł. Lekcje mają być wprowadzone we wszystkich polskich szkołach już w czerwcu lub maksymalnie na początku września. Chodzi również o zajęcia z wychowania fizycznego.

- Chcemy zagwarantować najpierw co najmniej 10 godzin, czyli 10 tygodni po godzinie tygodniowo dla każdej klasy, w każdej szkole takich fakultatywnych zajęć - poinformował minister edukacji - Będą to również zajęcia z wychowania fizycznego.

Zdaniem Przemysława Czarnka, nawet najlepiej przeprowadzona edukacja zdalna nie jest w stanie zastąpić nauki stacjonarnej i bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem w sali lekcyjnej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radiomaryja.pl

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >