wtv.pl > Pogoda > Chłodny front nad Polską. Burze niemal w całym kraju
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:51

Chłodny front nad Polską. Burze niemal w całym kraju

pogoda 12.06
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Po kilku wyraźnie cieplejszych dniach weekend przyniesie znaczne ochłodzenie. Według prognoz IMGW w sobotę niemal w całym kraju spodziewane są opady deszczu i burze. Możliwe jest wystąpienie gradu.

Choć jeszcze w piątek temperatury w niektórych regionach Polski były bliskie 30 stopni, sobota przyniesie zdecydowane ochłodzenie.

W przeważającej części kraju spodziewane jest zachmurzenie. 12 czerwca z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczał będzie się chłodny front, podaje IMGW.

Pogoda 12.06.21. Ostrzeżenia przed burzami

W weekend pogodę w Polsce kształtował będzie niż znad Skandynawii, wraz z którym do kraju napłynie chłodne, polarne morskie powietrze.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura maksymalna nad morzem wyniesie 17 stopni. Najcieplej będzie na wschodzie, gdzie termometry wskażą 25 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia deszczowe chmury przejdą niemal nad całą Polską. W wielu miejscach spodziewane są również burze, które przejdą od Dolnego Śląska, przez centrum, po północny wschód i południowy wschód kraju.

Lokalnie opady deszczu mogą wynieść do 33 mm. Porywy wiatru mogą osiągnąć do 80 km/h.

Miejscami spodziewane są również opady gradu, którego bryłki mogą osiągać nawet 3 cm średnicy.

W zachodnich oraz centralnych częściach Polski burze mogą pojawić się już w okolicy godziny 12:00. Ich intensywność będzie rosła wraz z rozwojem dnia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV | IMGW

Zdjęcie główne: East News

Powiązane