wtv.pl
andrzej duda na meczu

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda przed laty: "Stan polskiego sportu smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa"

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Polacy w fatalnym stylu przegrali pierwszy mecz na Euro 2020. Sieć natychmiast obiegł wpis Andrzeja Dudy, w którym prezydent przed laty przekonywał, że "stan polskiego sportu jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa".

Mimo ogromnych oczekiwań premierowy mecz kadry Paulo Sousy na trwającym od piątku Euro 2020 niestety przypominał mecz otwarcia na Mistrzostwach Świata w Rosji z roku 2018.

Falstart Polaków

Po niefortunnej, samobójczej bramce Wojciecha Szczęsnego i trafieniu Milana Skriniara Słowacy pokonali Polaków 2:1. Wyrównujący gol Karola Linettego z 46. minuty nie okazał się wystarczający.

Sytuacji na boisku z pewnością nie poprawiła też druga żółta i w efekcie czerwona kartka dla Grzegorza Krychowiaka. Lider naszego środka pola opuścił boisko w 62. minucie spotkania.

Internet przypomina słowa Andrzeja Dudy

Porażka Polaków w pierwszym meczu grupy E, która najprawdopodobniej znacznie utrudni nam awans do kolejnej fazy turnieju, pozostaje głównym tematem poruszanym przez krajowe media.

Używanie mają też użytkownicy sieci, którzy przy okazji skomentowali słynny wpis Andrzeja Dudy, w którym połączył on kondycję polskiego sportu z kondycją państwa.

24 września 2013 roku, po przegranym meczu polskich siatkarzy z Bułgarią, który w efekcie wyeliminował ich z mistrzostw Europy, przyszły prezydent narzekał na profesjonalizm naszych drużyn.

Jednocześnie ocenił, że ich stan jest najlepszym odpowiednikiem tragicznej kondycji naszego kraju.

Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa – pisał Andrzej Duda.

Zdjęcie: Twitter

Internauci natychmiast przypomnieli prezydentowi jego słowa po poniedziałkowym, fatalnym występie reprezentacji Paulo Sousy.

W sobotę 19 czerwca na Estadio La Cartuja zmierzymy się z faworyzowaną reprezentacją Hiszpanii w drugiej kolejce grupy E.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV
Zdjęcie: East News - zdjęcie ilustracyjne

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >