wtv.pl > Polska > 3-latka brutalnie bita, trafiła do szpitala. Jest areszt dla rodziców
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:49

3-latka brutalnie bita, trafiła do szpitala. Jest areszt dla rodziców

toruń - 3-latka
(zdjęcie ilustracyjne) Piotr Molecki/East News

3-latka z Torunia w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Dziewczynka była ofiarą znęcania ze strony swoich rodziców. Jej stan określa się jako wyjątkowo ciężki. Para usłyszała już zarzut usiłowania zabójstwa.

Według relacji Radia ZET Sylwia M. i Przemysław O. z Torunia mieli maltretować córkę przynajmniej od kwietnia tego roku. W miniony piątek bili ją po głowie tak mocno, że konieczne okazało się przewiezienie 3-latki do szpitala.

Stan dziewczynki jest bardzo ciężki. Jej rodzice usłyszeli już zarzut usiłowania zabójstwa, podaje wspomniany portal.

Toruń. Pobita przez rodziców 3-latka walczy o życie

Z relacji rzecznika prasowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, do którego przewieziono dziecko, wynika, że rokowania w sprawie 3-latki są złe.

U dziewczynki stwierdzono rozległe obrażenia, w związku z którymi aktualnie znajduje się w stanie śpiączki.

Informacje o postawieniu 23-letniej Sylwii M. i 32-letniego Przemysława O. w stan oskarżenia potwierdził z kolei rzecznik toruńskiej Prokuratury Okręgowej Andrzej Kukawski. Przekazano, że para miała znęcać się fizycznie nad swą córką, działając wspólnie i w porozumieniu.

3-latka była bita otwartą dłonią po całym ciele. Rodzice mieli zadawać jej również uderzenia przedmiotami. U dziewczynki stwierdzono m.in. złamanie kości ramiennej.

W piątek 28 maja oskarżeni zadali dziecku liczne ciosy w głowę, które według relacji prokuratury doprowadziły do zmian w obrębie mózgowia, a także do masywnego obrzęku mózgu.

Rodzicom grozi dożywocie

Wezwani na miejsce zdarzenia przez ojca dziewczynki medycy, zauważywszy stan dziecka, niezwłocznie powiadomili policję, która kolejno zatrzymała parę.

Sylwia M. i Przemysław O. mają troje innych dzieci. 23-latka jest ponadto w ciąży. Warto zaznaczyć, że 32-latek był już karany i odbywał karę wiezienia.

Za usiłowanie zabójstwa 3-latki jej rodzicom grozi od 8 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. Para z Torunia przebywa obecnie w areszcie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radio ZET

Tagi: Polska Szpital
Powiązane