wtv.pl
EN 01475915 0010

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

100 tys. złotych za szczepienia to nie wszystko, co oferuje rząd. Chce przekonać Polaków nagrodą w wysokości 2 mln złotych

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Już wkrótce rząd zachęci do Polki i Polaków szczepień, rozpoczynając działania promocyjne, na które poświęcone zostanie 140 mln zł. W ramach Loterii Narodowego Programu Szczepień możliwe będzie zdobycie 50 tys. zł, hulajnogi elektrycznej, samochodu hybrydowego, a w finale nawet miliona złotych.

Choć już w czerwcu problem z uzyskiwaniem preparatów przeciw COVID-19 ma zostać uznany za przeszłość, rządzący staną przed kolejnym wyzwaniem, którym będzie zachęcenie Polek i Polaków do przyjęcia szczepionki.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przekazał, że według danych, którymi dysponują rządzący, gotowość do szczepienia deklaruje 70 proc. obywateli. Dodał, że wynik należy uznać za docenienie służby zdrowia. Nadal jest on jednak zbyt niski.

W związku z powyższym rząd przygotowuje akcje profrekwencyjne i promocyjne, które mają doprowadzić do zwiększenia zainteresowania zapisami na zabiegi.

Rząd zaprasza na szczepienia. Rusza specjalna loteria

Pełnomocnik rządu ds. szczepień, którego wtorkową wypowiedź przytacza Wirtualna Polska, wskazał, że odnotowywane są wyraźne trendy spadkowe, w związku z czym 1 lipca uruchomione zostaną specjalne kampanie.

Andrzej Duda

Sieć obiega specyficzny fragment wywiadu Andrzeja Dudy

CZYTAJ DALEJ

Za niewiele ponad miesiąc przyjęcie drugiej dawki szczepionki będzie możliwe w dowolnym punkcie na terenie kraju, przekazał Michał Dworczyk.

Samorządy otrzymają ponadto zadanie bezpośredniego kontaktu telefonicznego ze wszystkimi osobami powyżej 70. roku życia.

Według zapewnień szefa KPRM szczepienie dla seniorów ma być realizowane przez specjalne zespoły wyjazdowe. W przetransportowaniu pacjentów do punktów szczepień pomagać będą strażacy.

Dworczyk zapowiedział ponadto uruchomienie konkursów dla gmin. Pierwsze 500 z nich, w których przekroczony zostanie wskaźnik 75 proc. szczepień, otrzyma 100 tys. zł. Gmina, w której stwierdzony zostanie najwyższy odsetek zaszczepionych, otrzyma ponadto 1 mln zł. Dla gmin, które osiągną najwyższe wyniki w skali kraju, przewidziano z kolei dodatkowe 2 mln zł.

Samorządy mają otrzymać od 10 do 40 tys. zł na promocje programu szczepień. Na każdej z organizowanych imprez magistraty mają ponadto ustawić mobilne punkty szczepień nawiązujące do sukcesu majówkowej akcji, która umożliwiała masowe wykonywanie zabiegów.

Wraz z początkiem lipca uruchomiona zostanie też tzw. Loteria Narodowego Programu Szczepień. Osoby, które wezmą udział w akcji szczepionkowej, otrzymają możliwość wygrania specjalnych nagród.

Z zapewnień Michała Dworczyka wynika, że jeden na 2 tys. obywateli otrzyma 500 zł. Co tydzień rozlosowane zostaną ponadto: hulajnogi elektryczne, samochód hybrydowy oraz 50 tys. zł. W finale możliwe będzie wygranie miliona złotych.

Działania promocyjne mają pochłonąć 140 mln zł.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >