wtv.pl > Gwiazdy > Afera na polskim YouTube. W tle wykorzystywanie małoletnich dziewczynek, Lord Kruszwil i Kamerzysta?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:29

Afera na polskim YouTube. W tle wykorzystywanie małoletnich dziewczynek, Lord Kruszwil i Kamerzysta?

wtv
WTV.pl
  • Fagata wyznała, że Kamerzysta to osoba niebezpieczna i opowiedziała o tym, jak nie mogła opuścić jego willi

  • Lord Kruszwil potwierdził słowa Agaty Fąk na temat Łukasza Wawrzyniaka. Do tego grona dołączają kolejne osoby, w tym dziewczyny, które miały być przez niego wykorzystywane

  • Przez polski YouTube przechodzi prawdziwy huragan oskarżeń pod adresem Kamerzysty, w tym zażywanie narkotyków, manipulacje i oszustwa oraz przemoc i podrywanie osób poniżej 14. roku życia

Cała afera zaczęła się późnym wieczorem w sobotę 5 grudnia, jednak to nie Lord Kruszwil określany mianem patoinfluencera stoi za jej początkiem. Lontem bomby niszczącej wizerunek właśnie KamerzystyŁukasza Wawrzyniaka — była relacja Fagaty (Agaty Fąk), która przez jakiś czas pracowała i markowała związek z nim. Sytuacja wyglądała na poważną, dziewczyna mówiła, że nie mogła wyjść z willi zajmowanej przez ekipę Kamerzysty i nikt nie chciał jej pomóc. To był jednak wierzchołek góry lodowej.

Na Instastories dziewczyny ujawniony został również wizerunek Kamerzysty, który zgodnie z przekazywanymi przez nią informacjami nie może być udostępniany przez Łukasza Wawrzyniaka ze względu na ciążący za nim wyrok za wyłudzenia, a zakaz publicznego promowania wizerunku w sieci to jedno z zobowiązań nałożonych na 28-latka przez sąd. Sytuacja staje się zdecydowanie bardziej poważna, gdy w ruch poszły oskarżenia o pisanie sprośnych wiadomości do osób poniżej 15 roku życia oraz bicie swojej dziewczyny.

YouTube: Lord Kruszwil, Fagata i inni oskarżają Kamerzystę. Czy to początek końca YouTubera?

O ile film nakręcony przez Lorda Kruszwila pojawił się dwa dni po rozpoczęciu afery, to dostarcza wiele nieznanych faktów na temat relacji Marka Kruszwila z Łukaszem Wawrzyniakiem, Kamerzystą. Prawdopodobnie mleko nie rozlałoby się, gdyby nie sytuacja, która miała miejsce w domu, w którym mieszka oraz tworzy ekipa Kamerzysty. Grupka YouTuberów mieszkająca w bogatej willi skupiająca się na generowaniu zysków, to dobrze znany schemat działania YouTube.

Nie jest jasne, co do końca stało się w sobotę wieczorem, jednak pewne jest, że Fagata poczuła się na tyle zagrożona, że postanowiła poinformować o tym publicznie. Widać, że była dość mocno poruszona, a jej makijaż rozmazany. Po tym, jak w końcu udało jej się dostać do domu, postanowiła zdradzić nieco, na temat tego, co doświadczyła. Kamerzysta utrzymywał, że Fagata dostała szału i zaczęła demolować dom, pokazywał porozbijane szkło oraz pokazał zranioną dłoń.

Dziewczyna wyjaśniła, że o ile szklany stolik stojący przy drzwiach, faktycznie został przez nią stłuczony, to już oskarżanie jej o zniszczenie głośników, czy łóżka to próba oczernienia jej. Zachowanie takie w momencie, gdy otoczeni jesteśmy osobami stanowiącymi dla nas niebezpieczeństwo, z jednoczesnym brakiem możliwości zmiany miejsca przebywania może być wytłumaczeniem zachowania, które - zdaniem Agaty Fąk - miało być próbą odwrócenia uwagi i ucieczki z willi.

Łukasz Wawrzyniak w wyjątkowo smutnych InstaStories wielokrotnie powtarzał, że Fagata nie brała leków, sugerował, że jest niebezpieczna oraz że powinni zająć się nią psychiatrzy. Dziewczyna na swoją obronę wstawiła nagranie, gdzie pokazuje nazwy leków, które przyjmuje i wskazuje, że owszem choruje, ale jedynie na depresje i ma to potwierdzone orzeczeniami lekarskimi. Próba zrobienia z niej osoby niepoczytalnej wydaje się jednym z wielu nieczystych zagrań, jakie stosuje Kamerzysta, chcący wyjść z całej afery suchą stopą.

Niestety pojawiające się w tej sprawie coraz to nowe informacje nie świadczą na jego korzyść. Nie broni go praktycznie żaden z dawnych współpracowników, wytykając jego manipulacje, kłamstwa, oszustwa oraz co wydaje się najbardziej niepokojące: przemoc względem partnerek, adresowanie do nieletnich osób sprośnych wiadomości i nadużywanie narkotyków. W sprawie tych ostatnich Lord Kruszwil przedstawił dowód, z którym trudno polemizować.

W swoim filmie Lord Kruszwil dzieli się szokującymi informacjami

YouTuber wywołany do tablicy przez Fagatę oraz osoby chcące poznać jego wersje wydarzeń w związku ze współpracą z Kamerzystą zamieścił w sieci film (do obejrzenia poniżej). Chłopak wyznaje, że manipulacje Łukasza Wawrzyniaka doprowadziły do tego, że zupełnie się zatracił i pozwolił na stworzenie swojego wizerunku patoinfluencera. Wskazuje, że do tej pory jego kanały i filmy są kasowane tylko i wyłącznie ze względu na przeszłość z okresu działalności z Łukaszem Wawrzyniakiem.

Oskarżany o to, że zażywał narkotyki, wyznaje, że nic takiego nie miało miejsca, pokazując jednocześnie przed kamerą wezwanie do sądu w Szczecinie, gdzie ma zeznawać jako świadek w sprawie Kamerzysty, który miał zostać zatrzymany przez policję w czasie prowadzenia auta pod wpływem narkotyków. Lord Kruszwil dodaje również, że dawny współpracownik to osoba, która traktuje kobiety przedmiotowo, a o sobie ma wyjątkowo duże zdanie.

W sieci zaczęła się publikacja screenów, gdzie młode dziewczyny, niektóre nawet poniżej 15 roku życia, pokazują wiadomości, jakie pisał do nich na Instagramie Kamerzysta. Lord Kruszwil w swoim filmie zamieszcza wyznania kilku dziewczyn związanych w przeszłości z Łukaszem Wawrzyniakiem. Padają tam słowa, że dobrze wiedział on, że konkretna dziewczyna ma 14 lat, a mimo to pisał do niej sprośne wiadomości.

"Jestem nad Tobą, krępuję Ci ręce i liżę po szyi, i nie masz pojęcia, co zrobić xD Czy powiedzieć "przestań, mam 15 lat", czy nic nie mówić" przeczytać można w jednym ze screenów krążących po sieci udostępnionych przez Fagatę. Oczywiście Łukasz Wawrzyniak wszystkiemu zaprzecza, jednak w zapowiadanych odpowiedziach na temat stawianych mu zarzutów odnosi się jedynie do kwestii zdrady swojej dziewczyny, pomijając zarówno podrywanie 14-latek, jaki i przemoc, czy oszustwa.

Afera zdaje się nie mieć końca

Na Instagramie oraz YouTube pojawiają się kolejne odpowiedzi na odpowiedzi do odpowiedzi na zarzuty stawiane przez Fagatę, Lorda Kruszwila, czy producenta płyty Łukasza Wawrzyniaka Tomasza Olejnika.

Okazuje się, że Łukasz Wawrzyniak posiada filmy na niemal każdego ze swoich starych współpracowników, jednak prezentowane przez niego nagrania nie potwierdzają jego słów, a są jedynie zgrabną manipulacją. Dla przykładu zarzucając, że Lord Kruszwil bierze narkotyki, udostępnił film, gdzie chłopak "jedynie" ustawia kreski środków, nie pokazuje jednak ani jednej sytuacji, gdzie narkotyk jest przez niego faktycznie zażywany.

Do sprawy odniosła się również Maja Staśko, która wskazuje na absurdalnie kosmiczną szkodliwość YouTubera. Kamerzysta usiłuje zdeklasować Fagatę i jej oskarżenia o przemoc oraz znęcanie mówieniem o chorobie psychicznej, mimo iż depresja nie wiąże się efektami pozbawiającymi zastraszoną dziewczynę wiarygodności.

- Klaudia Kamińska opisała, jak się do niej od pierwszego dnia pracy kleił, a potem zrobił z niej zakochaną w nim wariatkę i nie zapłacił za jej pracę__. Jak śmiał się z jej samookaleczeń. Dziewczyna miała nerwobóle, bezdech, bezsenność. Z kolei 15-latka wyznała, że do dziś czuje uraz za to, co jej pisał. Agata powiedziała, że nie czuje się bezpiecznie: on zna jej adres - pisze na swoim profilu Maja Staśko.

Wydaje się, że zanim poznamy faktyczny finał tej wojny, czeka nas ujawnienie jeszcze wielu niepokojących nagrań na temat osób będących gwiazdami sieci. Warto tutaj zaznaczyć, że ich widownia to głównie nastolatkowie w wieku 12-17 lat. Poniżej można się zapoznać zarówno z nagraniem opublikowanym przez Lorda Kruszwila, jak i relacją Fagaty, gdzie widać screeny wysyłane przez Kamerzystę do osób nieletnich. Pamiętaj, że jeśli jesteś ofiarą przemocy, zawsze możesz skontaktować się z numerem 800-12-00-02, gdzie całodobowo możesz znaleźć pomoc.

Zobacz wideo

Zobacz wideo

Źródło: YouTube.com / Pudelek / Instagram.com / boop.pl

Tagi: Facebook
Powiązane