wtv.pl > Świat > Znany antyszczepionkowiec przekupiony. Przyjął 10 tysięcy w pieniądzach z Monopoly
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:58

Znany antyszczepionkowiec przekupiony. Przyjął 10 tysięcy w pieniądzach z Monopoly

Piers Corbyn

W trakcie kilkunastu miesięcy pandemii Piers Corbyn dał się poznać jako naczelny antyszczepionkowiec w Wielkiej Brytanii. W ubiegłych dniach znany zwolennik teorii spisowych dał się nabrać youtuberom, którzy podali się za przedstawicieli spółki AstraZeneca i zaproponowali Corbynowi łapówkę.

Piers Corbyn to osoba znana na Wyspach Brytyjskich. Mężczyzna ma dyplom fizyka, zyskał popularność jako prognostyk pogody i biznesmen.

Najwięcej sławy przysporzyła mu jednak działalność aktywistyczna. Corbyn neguje globalne ocieplenie i pandemię. Podczas protestów bywał zatrzymywany przez policję i dał się poznać jako lider ruchu antyszczepionkowców.

Antyszczepionkowiec przekupiony fałszywymi pieniędzmi

W sobotę internet obiegł materiał zrealizowany przez popularnych youtuberów – Josha Pietersa i Archiego Mannersa.

Udając inwestorów ze spółki AstraZeneca, mężczyźni przekonywali Piersa Corbyna, by rozpoczął z nimi współpracę i wziął 10 tysięcy funtów "na zachętę", a także, by w efekcie zaprzestał krytykowania firmy, którą rzekomo reprezentowali.

Youtuberzy zapewniali, że nie zamierzają ingerować w działalność Corbyna. Zasugerowali jednak, że byłoby mile widziane, gdyby skupił się na krytyce Pfizera czy Moderny.

Pieters i Manners pokazali antyszczepionkowcowi 10 tysięcy funtów, a następnie – gdy ten nie patrzył – podmienili kopertę na tą, w której schowano pieniądze z popularnej gry Monopoly.

Corbyn przyjął fałszywe banknoty, a na koniec zrobił sobie selfie z rzekomymi przedstawicielami AstraZeneki. Całość obejrzeć można poniżej.

Piers Corbyn dementuje

Warto zaznaczyć, że brytyjski lider ruchu antyszczepionkowców odniósł się już do sprawy, zapewniając, że materiał został zmanipulowany.

W rozmowie z brytyjskim "Daily Mail" Corbyn przekonywał, że nie wziął pieniędzy, a "tym oszustom" powiedział jasno, że wszystkie szczepionki przeciw koronawirusowi są niebezpieczne dla zdrowia.

Zapewnił też, że nie zgodził się na odstąpienie od krytykowania produktu firmy AstraZeneca.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, Daily Mail Zdjęcie główne: Rex Features/East News