wtv.pl
Zduńska Wola

Materiały policyjne

Zduńska Wola. Mężczyzna aresztowany za dotkliwe pobicie pod sklepem

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Zduńska Wola. Pod sklepem monopolowym doszło do dotkliwego pobicia. Konieczna była interwencja ratowników medycznych. Sprawca posunął się najpewniej do przemocy tylko i wyłącznie z chęci kradzieży nabytych przez pobitego zakupów. "Gdy ofiara straciła przytomność, napastnik wziął należące do niej zakupy i uciekł" - relacjonują przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji.

Do tragicznego zdarzenia doszło 20 maja w środę, jednak dopiero dziś sprawa przebiła się do mediów. Wszystko przez wzgląd na najnowszą decyzję prokuratury o tymczasowym, trzymiesięcznym areszcie dla mieszkańca Zduńskiej Woli.

Zduńska Wola jest miastem na prawach powiatu, położonym na terenie województwa łódzkiego. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, gminę zamieszkuje blisko 41 tysięcy Polek i Polaków.

Zduńska Wola. Bił i kopał, by ukraść zakupy ze sklepu monopolowego

Konkretnych informacji o zdarzeniu udzielili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. Jak możemy się dowiedzieć, do pobicia doszło tuż po opuszczeniu sklepu przez klienta.

- Do mieszkańca Zduńskiej Woli, który właśnie zrobił zakupy w tym sklepie, podszedł od tyłu inny mężczyzna i uderzył go w głowę - informują służby.

Szczere słowa syna Krawczyka na temat niedawnego koncertu na cześć jego ojca

Syn Krawczyka nie pojawił się na koncercie, bo go nie zaproszono? Odpowiedział

CZYTAJ DALEJ

Atak od tyłu skutecznie oszołomił klienta. Ofiara napaści padła na ziemie, a wtedy została dotkliwie skopana. Napastnik zaprzestał stosowania przemocy dopiero, gdy mężczyzna stracił przytomność.

Następnie zabrał torbę z zakupami i uciekł. Sprawa została zgłoszona funkcjonariuszom policji. Po udzieleniu pomocy medycznej podjęto wstępne czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Materiały z miejskiego monitoringu pozwoliły na ustalenie danych napastnika. Sprawcą rozboju okazał się 27-latek ze Zduńskiej Woli. Sprawna akcja policji pozwoliła na dokonanie prędkiego zatrzymania oraz doprowadzenia przed prokuraturę.

- Zduńskowolanin został zatrzymany przez kryminalnych 31 maja 2021 roku i trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał za swój czyn w warunkach recydywy - dodają przedstawiciele służb mundurowych.

Za kradzież oraz dotkliwe pobicie mieszkańcowi Zduńskiej Woli grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na ten moment 27-latek będzie przebywał w areszcie tymczasowym.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [KPP Zduńska Wola]