Zbigniew Ziobro zapowiedział brak poparcia dla unijnego funduszu odbudowy.. Screen pochodzi z materiału Polsatu News
Źródło: Screen pochodzi z materiału Polsatu News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Kwietnia 2021

Zbigniew Ziobro w znaczących słowach ws. Funduszu Odbudowy

Zbigniew Ziobro zapowiedział brak poparcia dla unijnego funduszu odbudowy. – Brałem odpowiedzialność przed wyborcami – zaznaczył w rozmowie z Polsat News lider Solidarnej Polski. Koalicjant PiS zapewnił, że jego ugrupowanie nie może poprzeć proponowanych przez UE rozwiązań.

Goszczący na antenie Polsat News Zbigniew Ziobro skomentował konflikt wokół unijnego Funduszu Odbudowy, trwający wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Minister sprawiedliwości, po raz kolejny zapowiadając tym samym sprzeciwienie się proponowanym przez UE rozwiązaniom, mówił o konieczności "obrony suwerenności energetycznej" Polski.

Lider Solidarnej Polski zapewnił, że jego formacja nadal będzie sprzeciwiała się prowadzonej przez Brukselę polityce klimatyczno-energetycznej, która ma doprowadzić do likwidacji energetyki węglowej.

Ziobro wskazał, że oparcie wspomnianej energetyki na węglu, który jest w Polsce najtańszy, gwarantuje "nasze bezpieczeństwo na wypadek konfliktów", dodając, że świat "staje się coraz groźniejszy".

Zbigniew Ziobro: Traktuję serio wiarygodność w polityce

Koalicjant Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że nie może się zgodzić na zmianę zobowiązań zawartych przez jego formację z wyborcami. – Naprawdę traktuje serio wiarygodność w polityce – zapewnił Zbigniew Ziobro. – Ja się umówiłem z wyborcami, że będę bronił tego, co jest dla nich wartością.

Skandaliczny tweet pojawił się na pasku TVP InfoSkandaliczny tweet pojawił się na pasku TVP InfoCzytaj dalej

Szef Ministerstwa Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że zgoda na proponowane przez UE rozwiązania doprowadziłyby do możliwości karcenia przez Brukselę polskiego prezydenta bądź rządu, który nie zdecydowałby się na wprowadzenie małżeństw seksualnych, a Polacy będą musieli w przyszłości spłacać długi Grecji, "która jest dziś bankrutem".

Wtedy byłbym wiarołomny – ocenił członek Zjednoczonej Prawicy.

Prowadzący usiłował dopytać Ziobrę, czy w takim razie można doszukać się wiarołomstwa w decyzjach Jarosława Kaczyńskiego, który w rozmowie z "Gazetą Polską" usiłował przekonać koalicjantów do zgody na warunki Funduszu Odbudowy.

W polityce każdy bierze odpowiedzialność za własne decyzje polityczne – odparł minister sprawiedliwości, dodając, że Kaczyński podejmuje obecnie inne decyzje niż te, które przyjęto w programie Zjednoczonej Prawicy.

Zbigniew Ziobro wspomniał też, że premier Morawiecki zapewniał, iż nie zgodzi się na połączenie budżetu EU z mechanizmem praworządności. – Pan premier zmienił potem zdanie i przekonał do tego Prawo i Sprawiedliwość – zwrócił uwagę gość Polsat News. – Nas nie przekonał.

Szef Solidarnej Polski zaznaczył, że choć nie zgodzi się na unijny Fundusz Odbudowy, jest zdania, że koalicja nadal może funkcjonować. Dodał, że wyjście z rządu mogłoby oznaczać przedterminowe wybory i umożliwienie na dojście do władzy "ludzi spod znaku pani Lempart".

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Polsat News