wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zbigniew Ziobro w znaczących słowach ws. Funduszu Odbudowy

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Zbigniew Ziobro zapowiedział brak poparcia dla unijnego funduszu odbudowy. – Brałem odpowiedzialność przed wyborcami – zaznaczył w rozmowie z Polsat News lider Solidarnej Polski. Koalicjant PiS zapewnił, że jego ugrupowanie nie może poprzeć p

Goszczący na antenie Polsat News Zbigniew Ziobro skomentował konflikt wokół unijnego Funduszu Odbudowy, trwający wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Minister sprawiedliwości, po raz kolejny zapowiadając tym samym sprzeciwienie się proponowanym przez UE rozwiązaniom, mówił o konieczności "obrony suwerenności energetycznej" Polski.

Lider Solidarnej Polski zapewnił, że jego formacja nadal będzie sprzeciwiała się prowadzonej przez Brukselę polityce klimatyczno-energetycznej, która ma doprowadzić do likwidacji energetyki węglowej.

Ziobro wskazał, że oparcie wspomnianej energetyki na węglu, który jest w Polsce najtańszy, gwarantuje "nasze bezpieczeństwo na wypadek konfliktów", dodając, że świat "staje się coraz groźniejszy".

Zbigniew Ziobro: Traktuję serio wiarygodność w polityce

Koalicjant Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że nie może się zgodzić na zmianę zobowiązań zawartych przez jego formację z wyborcami. – Naprawdę traktuje serio wiarygodność w polityce – zapewnił Zbigniew Ziobro. – Ja się umówiłem z wyborcami, że będę bronił tego, co jest dla nich wartością.

Szef Ministerstwa Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że zgoda na proponowane przez UE rozwiązania doprowadziłyby do możliwości karcenia przez Brukselę polskiego prezydenta bądź rządu, który nie zdecydowałby się na wprowadzenie małżeństw seksualnych, a Polacy będą musieli w przyszłości spłacać długi Grecji, "która jest dziś bankrutem".

Wtedy byłbym wiarołomny – ocenił członek Zjednoczonej Prawicy.

Prowadzący usiłował dopytać Ziobrę, czy w takim razie można doszukać się wiarołomstwa w decyzjach Jarosława Kaczyńskiego, który w rozmowie z "Gazetą Polską" usiłował przekonać koalicjantów do zgody na warunki Funduszu Odbudowy.

W polityce każdy bierze odpowiedzialność za własne decyzje polityczne – odparł minister sprawiedliwości, dodając, że Kaczyński podejmuje obecnie inne decyzje niż te, które przyjęto w programie Zjednoczonej Prawicy.

Zbigniew Ziobro wspomniał też, że premier Morawiecki zapewniał, iż nie zgodzi się na połączenie budżetu EU z mechanizmem praworządności. – Pan premier zmienił potem zdanie i przekonał do tego Prawo i Sprawiedliwość – zwrócił uwagę gość Polsat News. – Nas nie przekonał.

Szef Solidarnej Polski zaznaczył, że choć nie zgodzi się na unijny Fundusz Odbudowy, jest zdania, że koalicja nadal może funkcjonować. Dodał, że wyjście z rządu mogłoby oznaczać przedterminowe wybory i umożliwienie na dojście do władzy "ludzi spod znaku pani Lempart".

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >