wtv.pl > Polityka > Zapadła decyzja ws. zlotu motocyklistów na Jasnej Górze
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:18

Zapadła decyzja ws. zlotu motocyklistów na Jasnej Górze

Jasna Góra
YouTube / Częstochowa Info Video "11 04 2021 - XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty"
  • 11 kwietnia informowaliśmy o pierwszym zlocie motocyklistów na Jasną Górę. Grupa 10 tysięcy osób tłoczyła się pod miejscem kultu. Nie wszyscy zasłaniali twarze. Łamano też przepisy dotyczące społecznego dystansu

  • Według ustaleń "Onetu" sprawą zajęła się prokuratura. Śledczy mają badać sprawę pod kątem sprowadzenia zagrożenia epidemicznego, doprowadzając do zagrożenia dla zdrowia i życia Polek i Polaków

  • Co ciekawe, pomimo napiętej atmosfery, planowany jest drugi zjazd w zmienionej formule. Funkcjonariusze policji porozumieli się ze Stowarzyszeniem Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy

Warto podkreślić, że wydarzenie na Jasnej Górze na stałe wpisało się w tradycje społeczności motocyklistów. Celem przedsięwzięcia jest zainaugurowanie kolejnego sezonu jednośladów. Organizatorzy nawiązują do zjazdów gwiaździstych pod patronatem Polskiego Związku Motorowego, które odbywają się od 1932 roku. 

Jasna Góra. Już za dwa dni odbędzie się drugi zlot motocyklistów. Tym razem wprowadzono ważne zmiany

Obecnie za przebieg akcji odpowiada Stowarzyszenie Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy, które działa w porozumieniu z Klasztorem Ojców Paulinów, żyjących na Jasnej Górze. Zgromadzeni będą wspominać częstochowski ruch motocyklowych, zasłużonych dla kraju motocyklistów i motocyklistki, a także powstały w latach czterdziestych sport żużlowy. Zjazdy dzielone są na dwa wydarzenia. Pierwsze odbywa się 11, a drugie 18 kwietnia. 

Pierwsze spotkanie wywołało lawinę kontrowersji. Na Jasnej Górze stłoczyło się blisko 10 tysięcy osób, z czego nie wszyscy przestrzegali obowiązujących zasad epidemicznych. Po fali krytyki organizatorzy postanowili skonsultować się z przedstawicielami Paulinów oraz Komendy Miejskiej Policji. Następnie wydano ważny komunikat.

"Stowarzyszenie Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty zdecydowało o nieorganizowaniu Motocyklowego Zjazdu Gwiaździstego do Częstochowy w dotychczasowej formie - czyli spotkania motocyklistów na Jasnogórskich Błoniach" - czytamy. Nie oznacza to jednak, że do spotkania nie dojdzie. 

Początkowo zaplanowana mszę świętą W Kaplicy Matki Boskiej. Już o godzinie 11:00 wierni będą modlić się w intencji wszystkich motocyklistów. Co ciekawe, całe przedsięwzięcie będzie relacjonowane przez reporterów Telewizji Polskiej. TVP przeprowadzi transmisję z nabożeństwa, co prawdopodobnie ma na celu ograniczenie liczby uczestników.

Następnie obiecano zastosowanie się do wszystkich przepisów sanitarno-epidemicznych. Poinformowano, iż na Jasną Górę może wejść poszczególnie 50 osób do wnętrza i 150 osób na dziedziniec. Zgromadzeni mają zasłaniać twarz przy użyciu maseczki, a także utrzymywać należyty dystans. 

Na błonia nie będzie można wjechać motocyklami. "Prosimy Was drodzy Motocykliści i Motocyklistki, gdziekolwiek tego dnia będziecie, o duchowe włączenie się do naszej intencji modlitewnej, związanej z ponad 80-letnią tradycją ruchu motocyklowego Częstochowy" - proszą członkowie Stowarzyszenia Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy. Na zakończenie komunikatu organizatorzy życzyli wszystkim miłośnikom motocykli bezpieczeństwa na drogach. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Zjazd Gwiaździsty 2021 - WAŻNA informacja !!!Kochani Motocykliści i Motocyklistki !Wspólnie z Klasztorem Ojców...

Opublikowany przez Stowarzyszenie Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy Środa, 14 kwietnia 2021

Artykuły polecane przez redakcję WTV: