wtv.pl > Polska > Zaginięcie 17-letniego Fabiana Zydora. Policja oferuje 10 tys. zł nagrody za pomoc
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:18

Zaginięcie 17-letniego Fabiana Zydora. Policja oferuje 10 tys. zł nagrody za pomoc

Fabian Zydor
Policja Wielkopolska

Poszukiwania Fabiana Zydora z miejscowości Tarnowa pod Wrześnią trwają od 2016 roku, gdy 17-latek zniknął w tajemniczych okolicznościach. Według służb chłopiec najprawdopodobniej został zamordowany, a jego ciało ukryte. Szef wielkopolskiej policji wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. zł za pomoc w sprawie.

Sprawa sięga 30 października 2016 roku. 17-letni wówczas Fabian wraz z kolegami poszedł na imprezę do jednego z domów w Tarnowej (woj. wielkopolskie).

Chłopiec opuścił spotkanie. Nie dotarł jednak do oddalonego o zaledwie kilkaset metrów domu. Od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną, a wszelki ślad po nim zaginął.

Poszukiwania Fabiana Zydora. 10 tys. zł nagrody

Według ustaleń funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego poznańskiej policji Fabian Zydor najprawdopodobniej został zamordowany, a ciało 17-latka ukryte.

Okoliczności tej sprawy pozostają niewyjaśnione – przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak z KWP w Poznaniu.

Za pomoc w sprawie domniemanego morderstwa Fabiana Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Policja prosi o pomoc wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje dotyczące zdarzenia z października 2016 roku oraz miejsca, w którym może znajdować się chłopiec bądź jego zwłoki.

Zgłoszeń można dokonywać pod nr tel. 572 899 555 lub też osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy ul. Kochanowskiego 2A, pokój 430.

Policja zapewnia pełną anonimowość wszystkim osobom kontaktującym się ze służbami.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, Policja Wielkopolska Zdjęcie główne: Policja Wielkopolska

Powiązane