wtv.pl > Polska > Wypadek w Cierpicach. Policjanci i prokurator przeoczyli ciało, mają ponieść konsekwencje
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:04

Wypadek w Cierpicach. Policjanci i prokurator przeoczyli ciało, mają ponieść konsekwencje

wypadek w cierpicach
PSP Toruń

Tragiczny bilans wypadku w Cierpicach pod Toruniem zwiększył się z jednej do dwóch ofiar. Jak ustalono, pracujący na miejscu przedstawiciele służb i prokuratorzy przeoczyli ciało znajdujące się w jednym z pojazdów. Zwłoki odkryto, gdy zniszczony bus trafił na policyjny parking.

Tragiczny wypadek w okolicach Torunia miał miejsce w miniony poniedziałek, 23 sierpnia. W Cierpicach (woj. kujawsko-pomorskie) bus marki Opel zderzył się z ciężarówką Mercedes Magnum.

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Jak się okazuje, działające pod nadzorem prokuratora służby przeoczyły jednak jedno ciało.

Cierpice. Nie zauważono zwłok ofiary

Po szczegółowych przeszukaniu busa, który przetransportowano już na policyjny parking, odkryto, że w części bagażowej znajdują się zwłoki drugiej ofiary.

Ustalono, że odnaleziony w pojeździe mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci mieli podkreślać, że powodem niezauważenia ciała były znajdujące się w części bagażowej przedmioty, które "skotłowały się", przykrywając tym samym zwłoki.

Funkcjonariusze dodali jednak, że powyższe fakty nie usprawiedliwiają braku rzetelności z ich strony, a także pozostałych służb, które pracowały na miejscu pod nadzorem prokuratury.

Czekają ich konsekwencje

Pracujących na miejscu pięciu mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zostało zawieszonych w czynnościach.

Rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji ml. insp. Monika Chlebicz poinformowała, że grupę objęto też postępowaniem dyscyplinarnym.

Co więcej, w związku z przeoczeniem złożono wniosek, by sprawę wypadku w Cierpicach przejęła inna prokuratura.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: wtv.pl, PAP

Powiązane