wtv.pl
Prokuratura z Rybnika prowadziła śledztwo

Pixabay.com/rebekkaneumann

"Wynajął" swojego psa mężczyźnie z ogłoszenia. 50-latek po akcie źle się poczuł i zmarł

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Prokuratura Rejonowa w Rybniku zakończyła śledztwo ws. 38-letniego mężczyzny, który wielokrotnie gwałcił swojego psa oraz wynajął go do odbycia aktu seksualnego. 50-latek, który skorzystał z takiej "usługi", zmarł.

Zastępca Prokuratora Rejonowego z Rybnika Malwina Pawela-Szendzielorz przyznała w rozmowie z naszym portalem, że sprawa jest wyjątkowo bulwersująca.

Wykorzystywanie seksualne psa niedaleko Rybnika

Chodzi o sprawę 38-letniego mężczyzny pochodzącego z powiatu rybnickiego, jak ustaliła WP, najprawdopodobniej z miejscowości Czerwionka-Leszczyny. W 2020 r. miał on kilkukrotnie dokonać gwałtu na swoim psie, rasy amstaff.

Swoimi dewiancyjnymi upodobaniami postanowił podzielić się z innymi. W tym celu zamieścił w Internecie ogłoszenie, w którym napisał o możliwości wynajęcia swojego zwierzęcia do aktu seksualnego.

Tomasz Komenda

Był oskarżycielem Tomasza Komendy. Teraz prokurator stracił prawo do wykonywania zawodu

CZYTAJ DALEJ

Pierwszy chętny zgłosić miał się w styczniu bieżącego roku. 50-letni mężczyzna przyjechał do mieszkania ogłoszeniodawcy, by odbyć stosunek z psem. Żaden z nich nie spodziewał się tego, co nastąpiło już wkrótce.

Podczas odbywania aktu seksualnego z amstaffem, 50-letni gość mieszkańca powiatu rybnickiego nieoczekiwanie zmarł.

Śmierć podczas gwałtu

O komentarz w sprawie poprosiliśmy zastępcę Prokuratura Rejonowego w Rybniku, Malwinę Pawelę-Szendzielorz. Nasza rozmówczyni przyznała, że to właśnie zgon mężczyzny umożliwił wykrycie procederu, jakiego dopuszczał się mieszkaniec powiatu rybnickiego.

- Ten mężczyzna przyjechał do mieszkania naszego oskarżonego, doszło do tej czynności z psem, a po jakimś czasie mężczyzna zmarł – od tego właśnie zaczęła się cała ta sprawa - tłumaczy prokurator.

Na miejsce przybyła policja, która przeprowadziła śledztwo dotyczące okoliczności śmierci. 38-latek przyznał się, że tuż przed zgonem, wynajął mężczyźnie swojego psa do odbycia z nim aktu seksualnego.

Sam trzykrotnie miał dopuszczać się wcześniej gwałtu na swoim zwierzęciu. 50-latka poznał zamieszczając ogłoszenie w sieci.

- To ogłoszenie było w Internecie. Nie udało nam się odnaleźć tego ogłoszenia, umieszczono je w tzw. dark zone - wyjaśnia prokurator Malwina Pawela-Szendzielorz.

Zoofil poniesie konsekwencje

Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Rejonowego w Rybniku akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Zawierać ma on dwa poważne zarzuty.

- Po pierwsze o dopuszczenie się czynności seksualnych z udziałem swojego psa. Drugi zarzut to pomocnictwo do udziału w czynnościach seksualnych z udziałem psa - tłumaczy prokurator.

Amstaff został odebrany właścicielowi. Na początku trafił do rodziny oskarżonego, a następnie do rybnickiego stowarzyszenia opieki nad zwierzętami. Obecnie pracuje z nim behawiorysta.

38-latkowi grozić może do trzech lat pozbawienia wolności. Prokuratura domaga się oficjalnego odebrania mężczyźnie prawa do opieki nad psem. Sąd wymagać będzie najprawdopodobniej również wpłaty finansowej na rzecz stowarzyszenia zajmującego się ochroną zwierząt.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV, Wp.pl

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >