wtv.pl
Prokuratura z Rybnika prowadziła śledztwo

Pixabay.com/rebekkaneumann

"Wynajął" swojego psa mężczyźnie z ogłoszenia. 50-latek po akcie źle się poczuł i zmarł

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Prokuratura Rejonowa w Rybniku zakończyła śledztwo ws. 38-letniego mężczyzny, który wielokrotnie gwałcił swojego psa oraz wynajął go do odbycia aktu seksualnego. 50-latek, który skorzystał z takiej "usługi", zmarł.

Zastępca Prokuratora Rejonowego z Rybnika Malwina Pawela-Szendzielorz przyznała w rozmowie z naszym portalem, że sprawa jest wyjątkowo bulwersująca.

Wykorzystywanie seksualne psa niedaleko Rybnika

Chodzi o sprawę 38-letniego mężczyzny pochodzącego z powiatu rybnickiego, jak ustaliła WP, najprawdopodobniej z miejscowości Czerwionka-Leszczyny. W 2020 r. miał on kilkukrotnie dokonać gwałtu na swoim psie, rasy amstaff.

Swoimi dewiancyjnymi upodobaniami postanowił podzielić się z innymi. W tym celu zamieścił w Internecie ogłoszenie, w którym napisał o możliwości wynajęcia swojego zwierzęcia do aktu seksualnego.

Tomasz Komenda

Był oskarżycielem Tomasza Komendy. Teraz prokurator stracił prawo do wykonywania zawodu

CZYTAJ DALEJ

Pierwszy chętny zgłosić miał się w styczniu bieżącego roku. 50-letni mężczyzna przyjechał do mieszkania ogłoszeniodawcy, by odbyć stosunek z psem. Żaden z nich nie spodziewał się tego, co nastąpiło już wkrótce.

Podczas odbywania aktu seksualnego z amstaffem, 50-letni gość mieszkańca powiatu rybnickiego nieoczekiwanie zmarł.

Śmierć podczas gwałtu

O komentarz w sprawie poprosiliśmy zastępcę Prokuratura Rejonowego w Rybniku, Malwinę Pawelę-Szendzielorz. Nasza rozmówczyni przyznała, że to właśnie zgon mężczyzny umożliwił wykrycie procederu, jakiego dopuszczał się mieszkaniec powiatu rybnickiego.

- Ten mężczyzna przyjechał do mieszkania naszego oskarżonego, doszło do tej czynności z psem, a po jakimś czasie mężczyzna zmarł – od tego właśnie zaczęła się cała ta sprawa - tłumaczy prokurator.

Na miejsce przybyła policja, która przeprowadziła śledztwo dotyczące okoliczności śmierci. 38-latek przyznał się, że tuż przed zgonem, wynajął mężczyźnie swojego psa do odbycia z nim aktu seksualnego.

Sam trzykrotnie miał dopuszczać się wcześniej gwałtu na swoim zwierzęciu. 50-latka poznał zamieszczając ogłoszenie w sieci.

- To ogłoszenie było w Internecie. Nie udało nam się odnaleźć tego ogłoszenia, umieszczono je w tzw. dark zone - wyjaśnia prokurator Malwina Pawela-Szendzielorz.

Zoofil poniesie konsekwencje

Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Rejonowego w Rybniku akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Zawierać ma on dwa poważne zarzuty.

- Po pierwsze o dopuszczenie się czynności seksualnych z udziałem swojego psa. Drugi zarzut to pomocnictwo do udziału w czynnościach seksualnych z udziałem psa - tłumaczy prokurator.

Amstaff został odebrany właścicielowi. Na początku trafił do rodziny oskarżonego, a następnie do rybnickiego stowarzyszenia opieki nad zwierzętami. Obecnie pracuje z nim behawiorysta.

38-latkowi grozić może do trzech lat pozbawienia wolności. Prokuratura domaga się oficjalnego odebrania mężczyźnie prawa do opieki nad psem. Sąd wymagać będzie najprawdopodobniej również wpłaty finansowej na rzecz stowarzyszenia zajmującego się ochroną zwierząt.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV, Wp.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >