wtv.pl > Polska > 3-letni chłopiec nie żyje, kobieta w ciąży ciężko ranna. Policja wydała pilny apel
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:20

3-letni chłopiec nie żyje, kobieta w ciąży ciężko ranna. Policja wydała pilny apel

Zgorzelec
Facebook/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu

Zgorzelec: rozpędzone audi wpadło wpadło w jadącego przepisowo volkswagena. Na miejscu zginął 3-latek, ranna jest kobieta w ciąży. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając na miejscu pasażera ze złamaną ręką. Policja po wypadku wydała pilny apel.

Na miejscu zjawiło się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale nawet mimo szybkiej reakcji nie udało się uratować chłopca.

Zgorzelec: zderzenie dwóch aut. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia

W niedzielę ok. 15:35 na trasie pomiędzy Zgorzelcem a Bogatynią na Dolnym Śląsku doszło do tragicznego wypadku. Zderzyły się dwa auta - jadący z prawidłową prędkością volkswagen i rozpędzone audi.

3-letni chłopiec zginął na miejscu. Jak podaje policja, pozostali uczestnicy wypadku byli ranni - do szpitala trafiła m.in. kobieta w ciąży. Kierowca audi zbiegł z miejsca zdarzenia, zostawiając w nim pasażera ze złamaną ręką.

Policja apeluje o kontakt, w razie jakiejkolwiek wiedzy dotyczącej zdarzenia oraz aktualnego miejsca przebywania kierowcy audi.

Jeśli byłeś świadkiem zdarzenia lub nagrałeś go wideorejestratorem, zgłoś się na policję. Lub zadzwoń pod numer 47 87 322 50 lub 47 87 322 00.

Za ucieczkę z miejsca zdarzenia grożą wysokie kary

Za ucieczkę z miejsca wypadku grożą wysokie kary. Wynikają one nie tylko z kodeksu drogowego, ale również z prawa karnego.

Jeśli na miejscu zdarzenia, w którym doszło do wypadku, będą poszkodowani, uciekinierowi grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Nie dotyczy to jednak wypadków śmiertelnych.

W Zgorzelcu, sprawca porzucił nie tylko samochód i potrzebujących poszkodowanych, ale również zmarłe dziecko. W takim przypadku grozi mu do 8 lat więzienia.

Sąd może również dożywotnio zakazać prowadzenia pojazdów mechaniczych.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [wtv.pl][Facebook/Zgorzelec122][polsatnews.pl]

Powiązane