wtv.pl > Polska > Orzysz. Kobieta zatrzasnęła drzwi w samochodzie. W środku było dwuletnie dziecko
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:20

Orzysz. Kobieta zatrzasnęła drzwi w samochodzie. W środku było dwuletnie dziecko

osp orzysz
OSP Orzysz

Podczas interwencji w miejscowości Orzysz (woj. warmińsko-mazurskie) strażacy musieli wybić szybę w zatrzaśniętym samochodzie. Wewnątrz nagrzanego pojazdu znajdowało się dwuletnie dziecko.

W miniony piątek, 4 czerwca, w okolicach godziny 12:40 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu, przeszło 5,5-tysięcznym mieście w Warmińsko-Mazurskiem, zostali poinformowani o zajściu, do którego doszło w sąsiedztwie remizy.

Orzysz. 2-latek zatrzaśnięty wewnątrz nagrzanego samochodu

Pod lokalną apteką zatrzasnął się samochód, poinformowano w oficjalnym komunikacie OSP Orzysz.

Według relacji strażaków wewnątrz pojazdu zostały nie tylko kluczyki oraz telefon jego właścicielki, ale również dwuletnie dziecko.

Obawiając się o zdrowie dwulatka, podjęto decyzję o natychmiastowym wybiciu szyby, tak by możliwie najszybciej wydostać go z samochodu.

Temperatura sięgać może 80 stopni

Warto przypomnieć, że okres wakacyjny niemal co roku obfituje w sytuacje nierozważnego pozostawiania dzieci, osób starszych i zwierząt w nagrzanych pojazdach.

Przedstawiciele służb wielokrotnie przypominali, że w trakcie upałów wewnątrz zaparkowanych samochodów powstaje tzw. efekt szklarni.

Temperatura osiągać może wówczas nawet 80 stopni Celsjusza, co owocuje natychmiastowym przegrzaniem organizmu, mogącym prowadzić do śmierci. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV | OSP Orzysz | Facebook

Tagi: Orzysz