wtv.pl
Przez gminę Tereszpol w powiecie biłgorajskim (woj. lubelskie) najprawdopodobniej przeszła trąba powietrzna. Źródło zdjęcia: Powiat Biłgorajski / Facebook.com/TradycyjnieAtrakcyjnie

Powiat Biłgorajski / Facebook.com/TradycyjnieAtrakcyjnie

Możliwy przypadek trąby powietrznej we wschodniej Polsce. Doszło do zniszczeń

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Wichura, która przeszła w niedzielę przez gminę Tereszpol w województwie lubelskim, poczyniła ogromne szkody, naruszając kilka budynków i niemal całkowicie zrwając dach z jednego z nich. - Można powiedzieć, że przeszła trąba powietrzna - przekazał Radiu Lublin starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

Jak podaje Polsat News, w niedzielę przez gminę Tereszpol (powiat biłgorajski, woj. lubelskie) przeszła najprawdopodobniej trąba powietrzna, powodując ogromne szkody w tamtejszych budynkach i gospodarstwach.

Według Radia Lublin naruszeniu uległy 3 domy mieszkalne, a także stodoły oraz budynki gospodarcze. Silny wiatr uszkodził także ogrodzenia, a nawet stojące nieopodal posesji samochody.

+++MOŻLIWY PRZYPADEK TRĄBY POWIETRZNEJ NAD TERESZPOLEM ZYGMUNTY W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM+++Uwaga! Popołudniowa burza,...

Opublikowany przez MeteoReporter.pl Niedziela, 2 maja 2021

Na miejscu interweniowało 9 jednostek straży pożarnej. - Szacujemy straty, rozmawiamy z mieszkańcami. Trwa zabezpieczenie budynków mieszkalnych. Na jednym z nich został zerwany całkowicie dach. Są przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Budowlanego, którzy oceniają, czy ten budynek będzie jeszcze w ogóle zdatny do zamieszkania - relacjonował przywoływany przez Radio Lublin starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

Bronisław Cieślak

Nie żyje Bronisław Cieślak. Kultowy aktor miał 77 lat

CZYTAJ DALEJ

Jak podaje Radio Lublin, zniszczeniu uległo pokrycie dachowe dwóch budynków mieszkalnych, a jeden z nich może zostać zakwalifikowany do rozbiórki.

Rodziny, które poniosły straty w wyniku przejścia trąby powietrznej, mogą liczyć na wsparcie w wysokości do 6 tys. zł.

Porywisty wiatr spowodował szkody także w sąsiednich gminach i powiatach. Uszkodzony został dach budynku w gminie Łukowa oraz linie energetyczne w gminach Frampol i Turobin, gdzie powalone przez wiatr drzewa zablokowały ponadto drogi. Uszkodzenia spowodowane wichurą odnotowano także w powiatach zamojskim i tomaszowskim.

Drzewa połamane przez wiatr na Mazurach

Jak podaje Polsat News, silny wiatr nawiedził w niedzielę także Mazury, gdzie straż pożarna interweniowała ponad 50 raz w związku z połamanymi gałęziami i konarami drzew blokującymi drogi.

Interwencje prowadzili także ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR), pomagając żeglarzom zaskoczonym przez trudne warunki pogodowe.

- Zawodził sprzęt nieodpowiednio przygotowany po zimie, niektóre załogi nie radziły sobie i pełne paniki w głosie prosiły nas o pomoc - tłumaczy przywoływany przez Polsat News dyżurny MOPR.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Polsat News, Powiat Biłgorajski / Facebook.com/TradycyjnieAtrakcyjnie, radio.lublin.pl

Podobne artykuły

wtv.pl

Pogoda

IMGW wydał najnowsze ostrzeżenia. Dotyczą aż 11 województw

Czytaj więcej >
wtv.pl

Pogoda

IMGW wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem. W górach przestały działać wyciągi linowe

Czytaj więcej >
wtv.pl

Pogoda

IMGW zapowiada nowe alerty. Cała Polska z ostrzeżeniem meteorologicznym

Czytaj więcej >
wtv.pl

Pogoda

Prognoza pogody nie napawa optymizmem. Zima może powrócić

Czytaj więcej >
wtv.pl

Pogoda

Prognoza pogody. Komunikat i ostrzeżenie IMGW

Czytaj więcej >
wtv.pl

Pogoda

IMGW ogłosiło alerty hydrologiczne lub meteorologiczne dla prawie całego kraju

Czytaj więcej >