wtv.pl
Marek Posobkiewicz, były szef GIS-u, ostrzega, że niezaszczepione osoby mogą przyczynić się do jesiennej fali zachorowań.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Były szef GIS-u uważa, że niezaszczepieni przyczynią się do kolejnej fali koronawirusa

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Marek Posobkiewicz, były szef GIS-u, w rozmowie z TVN24 skomentował akcję "Zaszczep się w majówkę", podkreślając, jak ważne jest, aby jak największa część społeczeństwa przyjęłą szczepionkę przeciw COVID-19. Ostrzegł również, że niezaszczepione osoby przyczynią się do wystąpienia kolejnej, jesiennej fali epidemii.

Marek Posobkiewicz, były szef GIS-u, który stał na czele Głównego Inspektoratu Sanitarnego w latach 2012-2018, wystąpił w niedzielę w TVN24, gdzie komentował trwającą akcję "Zaszczep się w majówkę", w ramach której osoby dysponujące e-skierowaniem mogą zaszczepić się bez dodatkowej rejestracji.

W każdym województwie utworzono w tym celu punkt szczepień, w którym można zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

- Na szczepienie można przyjść z marszu. Wystarczy zgłosić się w mobilnym punkcie szczepień powszechnych i poczekać na swoją kolej. Mając e-skierowanie, nie musisz nigdzie się rejestrować - podaje gov.pl.

W rozmowie z TVN24 były szef GIS-u podkreślał, że ważne jest, aby jak największa część społeczeństwa przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19, w związku z czym należy znaleźć sposób na dotarcie do osób niechętnych szczepieniom.

- Jest niestety sporo takich osób, które nierozważnie podchodzą do tego, co się w tej chwili dzieje w Polsce i na świecie - stwierdził przywoływany przez TVN24 Posobkiewicz, sugerując także, że odpowiedzialność za wystąpienie jesiennej fali zachorowań spoczywać będzie na osobach niezaszczepionych.

O ile sam wzrost ilości zakażeń na jesieni miałby być czymś normalnym, o tyle jego skala zależeć będzie zdaniem Posobkiewicza od postępów w szczepieniach. - Im większa będzie grupa osób niezaszczepionych na jesieni, tym większa będzie jesienna fala zachorowań i zgonów - tłumaczył były szef GIS-u w rozmowie z TVN24.

Bronisław Cieślak

Nie żyje Bronisław Cieślak. Kultowy aktor miał 77 lat

CZYTAJ DALEJ

Były szef GIS-u skrytykował także osoby, które odradzają czy nawet zabraniają swoim rodzicom-seniorom przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19.

- To jest nieszanowanie własnych rodziców. To jest narażanie własnych rodziców na ciężkie przechorowanie, również na zgon - mówił przywoływany przez TVN24 Posobkiewicz, który zresztą od samego początku zachęcał do szczepień.

- Tak wygląda „Świadectwo Dojrzałości” w dobie pandemii... - pisał 28 grudnia 2020 roku, prezentując potwierdzenie przyjęcia pierwszej dawki preparatu firm Pfizer/BioNTech.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wirtualna Polska / wiadomosci.wp.pl, tvn24.pl

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >