wtv.pl > Polska > Były szef GIS-u uważa, że niezaszczepieni przyczynią się do kolejnej fali koronawirusa
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 08:33

Były szef GIS-u uważa, że niezaszczepieni przyczynią się do kolejnej fali koronawirusa

Były szef GIS-u
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Marek Posobkiewicz, były szef GIS-u, który stał na czele Głównego Inspektoratu Sanitarnego w latach 2012-2018, wystąpił w niedzielę w TVN24, gdzie komentował trwającą akcję "Zaszczep się w majówkę", w ramach której osoby dysponujące e-skierowaniem mogą zaszczepić się bez dodatkowej rejestracji.

O ile sam wzrost ilości zakażeń na jesieni miałby być czymś normalnym, o tyle jego skala zależeć będzie zdaniem Posobkiewicza od postępów w szczepieniach. - Im większa będzie grupa osób niezaszczepionych na jesieni, tym większa będzie jesienna fala zachorowań i zgonów - tłumaczył były szef GIS-u w rozmowie z TVN24.

Źródło: Wirtualna Polska / wiadomosci.wp.pl, tvn24.pl

Były szef GIS-u skrytykował także osoby, które odradzają czy nawet zabraniają swoim rodzicom-seniorom przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19.

Marek Posobkiewicz, były szef GIS-u, w rozmowie z TVN24 skomentował akcję "Zaszczep się w majówkę", podkreślając, jak ważne jest, aby jak największa część społeczeństwa przyjęłą szczepionkę przeciw COVID-19. Ostrzegł również, że niezaszczepione osoby przyczynią się do wystąpienia kolejnej, jesiennej fali epidemii.

- Tak wygląda „Świadectwo Dojrzałości” w dobie pandemii... - pisał 28 grudnia 2020 roku, prezentując potwierdzenie przyjęcia pierwszej dawki preparatu firm Pfizer/BioNTech.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

W każdym województwie utworzono w tym celu punkt szczepień, w którym można zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

W rozmowie z TVN24 były szef GIS-u podkreślał, że ważne jest, aby jak największa część społeczeństwa przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19, w związku z czym należy znaleźć sposób na dotarcie do osób niechętnych szczepieniom.

- Na szczepienie można przyjść z marszu. Wystarczy zgłosić się w mobilnym punkcie szczepień powszechnych i poczekać na swoją kolej. Mając e-skierowanie, nie musisz nigdzie się rejestrować - podaje gov.pl.

- Jest niestety sporo takich osób, które nierozważnie podchodzą do tego, co się w tej chwili dzieje w Polsce i na świecie - stwierdził przywoływany przez TVN24 Posobkiewicz, sugerując także, że odpowiedzialność za wystąpienie jesiennej fali zachorowań spoczywać będzie na osobach niezaszczepionych.

- To jest nieszanowanie własnych rodziców. To jest narażanie własnych rodziców na ciężkie przechorowanie, również na zgon - mówił przywoływany przez TVN24 Posobkiewicz, który zresztą od samego początku zachęcał do szczepień.

Powiązane