wtv.pl > Polityka > "Wiadomości" TVP ostro o powrocie Donalda Tuska
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:54

"Wiadomości" TVP ostro o powrocie Donalda Tuska

"Wiadomości" TVP
"Wiadomości" TVP/03.07.21/Screen

"Wiadomości" TVP przez aż 4 minuty krytykowały politykę Donalda Tuska. Zaskakujący materiał zestawiono ze zmianami wdrożonymi za rządów Jarosława Kaczyńskiego.

Początek sobotniego wydania "Wiadomości" TVP zainicjował kongres partii rządzącej. Od razu poinformowano o jego zwycięstwie Jarosława Kaczyńskiego w wyborach na prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Temat kongresu obozu rządzącego uświetnił pasek o tytule "Polski Ład - sposób na dobrobyt Polaków".

"Wiadomości" TVP przez 4 minuty krytykowały Donalda Tuska

Fragmenty przemówienia Jarosława Kaczyńskiego o sukcesie Zjednoczonej Prawicy porównano z działaniami rządu Donalda Tuska.

Reporter "Wiadomości" TVP, Dominik Cierpioł nie krył krytycznego stosunku do byłego premiera.

Wskazano, że słowa o braku pieniędzy na programy socjalne to "stanowisko, które wynikało z ideologii, która od ćwierć wieku była przedstawiana na politycznych salonach i mediach, jako jedyna możliwa polityka gospodarcza".

- W teorii chodziło o jak najmniejszy udział państwa w polskiej gospodarce. W praktyce chodziło o utrzymanie roli Polski jako zaplecza, taniej siły roboczej dla zachodnich gospodarek - dodawał dziennikarz, przedstawiając ujęcia Donalda Tuska i Angeli Merkel.

Przedstawiono fragment wystąpienia byłego premiera, które zostało wygłoszone w języku niemieckim.

Podkreślono, że za czasów urzędowania Donalda Tuska mieliśmy do czynienia z wyższym bezrobociem oraz niższą płacą minimalną.

Następnie przedstawiono dawne wypowiedzi lidera Platformy Obywatelskiej, w których pochlebnie wypowiadał się o zagranicznych inwestorach.

Reporter zapewnił, że Polacy negatywnie oceniają politykę Tuska. Przypomniał o słynnej sprawie z OFE oraz o podniesieniu podatku VAT.

- Gdyby nie zmiana władzy i uszczelnienie systemu podatkowego, nie byłoby 500+, wyprawek dla uczniów, 13. i 14. emerytury i wielu innych programów społecznych - dodawał reporter "Wiadomości" TVP.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Zdjęcie główne: "Wiadomości" TVP

Powiązane