wtv.pl

Piotr Molecki/East News

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zapowiada pozew przeciwko Telewizji Polskiej. Rzecz dotyczy materiału wyemitowanego w "Wiadomościach" TVP podczas ostatniego finału akcji charytatywnej.

WOŚP twierdzi, że TVP zignorowało wysłane trzy miesiące temu pismo przedprocesowe.

WOŚP vs TVP

Materiał, który obraził Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wyemitowany został 31 stycznia we "Wiadomościach" TVP. Odbywał się wówczas finał akcji charytatywnej.

W reportażu, którego autorami są Marcin Tulicki i Piotr Domański, mówiono o zawieszeniu protestów Strajku Kobiet, które trwało na czas przebiegu finału WOŚP-u. Liderka organizacji Marta Lempart ogłosiła, że podczas weekendu, w który odbywać miało się wydarzenie, nie odbędzie się żadna manifestacja.

- Strajk Kobiet, za co bardzo dziękuję, zawiesił swoje protesty na sobotę i niedzielę - dziękował wówczas Jerzy Owsiak - W sumie to się łączy: my gramy dla kobiet - dodał.

Autorzy materiału "Wiadomości" wykorzystali porozumienie WOŚP-u i Strajku Kobiet do sugestii, że fundacja Jerzego Owsiaka otwarcie popiera aborcję. Powiedziano również, że organizacja "wykorzystuje chore dzieci".

Fundacja wytacza działa

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy najwidoczniej nie widzi problemu, by z jednej strony chore dzieci wykorzystywać do zbiórki pieniędzy, a z drugiej wspierać organizacje, które chore, nienarodzone dzieci chce zabijać - powiedział lektor materiału 'Wiadomości" TVP z 31 stycznia.

Jak powiadomiła rzeczniczka WOŚP w rozmowie z Onetem, trzy miesiące temu fundacja wysłała do państwowej telewizji pismo przedprocesowe, w którym nalegała na zaprzestanie szerzenia tego rodzaju dezinformacji.

TVP nie ustosunkowała się do prośby fundacji.

W związku z zaistniałą sytuacją, WOŚP zamierza już w przyszłym tygodniu wystąpić na drogę sądową. Odpowiednie pismo złożone zostanie instancji, która rozstrzygnie spór pomiędzy medium a fundacją. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: onet.pl, wp.pl, wtv.pl

źródło zdjęcia: Piotr Molecki/East News

Tagi:

Podobne artykuły

TV

Występ Roksany Węgiel w "Dance Dance Dance" miał sprowokować zażalenia widzów TVP
Czytaj więcej >

TV

TVP wydało oświadczenie w sprawie syna Krawczyka. Nadawca odpiera zarzuty mediów
Czytaj więcej >

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"
Czytaj więcej >

TV

Zambia: Dziennikarz programu informacyjnego przerwał program i poskarżył się na swoje zarobki
Czytaj więcej >

TV

Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. O sprawie wypowiedział się Zbigniew Boniek
Czytaj więcej >

TV

Niecodzienny widok w "Wiadomościach" TVP. Obok Danuty Holeckiej pojawił się czołg
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]