wtv.pl > TV > WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:52

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

WOŚP będzie się sądzić z TVP?
Piotr Molecki/East News

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zapowiada pozew przeciwko Telewizji Polskiej. Rzecz dotyczy materiału wyemitowanego w "Wiadomościach" TVP podczas ostatniego finału akcji charytatywnej.

WOŚP twierdzi, że TVP zignorowało wysłane trzy miesiące temu pismo przedprocesowe.

WOŚP vs TVP

Materiał, który obraził Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wyemitowany został 31 stycznia we "Wiadomościach" TVP. Odbywał się wówczas finał akcji charytatywnej.

W reportażu, którego autorami są Marcin Tulicki i Piotr Domański, mówiono o zawieszeniu protestów Strajku Kobiet, które trwało na czas przebiegu finału WOŚP-u. Liderka organizacji Marta Lempart ogłosiła, że podczas weekendu, w który odbywać miało się wydarzenie, nie odbędzie się żadna manifestacja.

- Strajk Kobiet, za co bardzo dziękuję, zawiesił swoje protesty na sobotę i niedzielę - dziękował wówczas Jerzy Owsiak - W sumie to się łączy: my gramy dla kobiet - dodał.

Autorzy materiału "Wiadomości" wykorzystali porozumienie WOŚP-u i Strajku Kobiet do sugestii, że fundacja Jerzego Owsiaka otwarcie popiera aborcję. Powiedziano również, że organizacja "wykorzystuje chore dzieci".

Fundacja wytacza działa

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy najwidoczniej nie widzi problemu, by z jednej strony chore dzieci wykorzystywać do zbiórki pieniędzy, a z drugiej wspierać organizacje, które chore, nienarodzone dzieci chce zabijać - powiedział lektor materiału 'Wiadomości" TVP z 31 stycznia.

Jak powiadomiła rzeczniczka WOŚP w rozmowie z Onetem, trzy miesiące temu fundacja wysłała do państwowej telewizji pismo przedprocesowe, w którym nalegała na zaprzestanie szerzenia tego rodzaju dezinformacji.

TVP nie ustosunkowała się do prośby fundacji.

W związku z zaistniałą sytuacją, WOŚP zamierza już w przyszłym tygodniu wystąpić na drogę sądową. Odpowiednie pismo złożone zostanie instancji, która rozstrzygnie spór pomiędzy medium a fundacją. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: onet.pl, wp.pl, wtv.pl

źródło zdjęcia: Piotr Molecki/East News

Powiązane