wtv.pl
Polityk PiS i WOŚP

facebook.com/waldemar.bonkowski

Polityk PiS kpił z WOŚP-u. Teraz sam korzysta ze sprzętu Owsiaka?

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Waldemar Bonkowski, który w 2019 r. pełnił jeszcze funkcję senatora PiS, w jednym z wywiadów drwił z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wskazywał, że "to nie Owsiak zbiera na dzieci, tylko dzieci zbierają pieniądze dla Owsiaka"

  • Były polityk PiS Waldemar Bonkowski trafił do szpitala i podłączony został do tlenu

  • Na zdjęciu zamieszczonym przez polityka zauważyć możemy czerwone serduszko - logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • Jeszcze jakiś czas temu Bonkowski otwarcie kpił z fundcji Jerzego Owsiaka

To jak to w końcu jest z tym WOŚP-em? - chciałoby się zapytać byłego polityka PiS. 

Polityk PiS szydził z WOŚP, teraz WOŚP mu pomaga? 

Były senator PiS Waldemar Bonkowski poinformował w swoich mediach społecznościowych, że trafił do szpitala. Na dowód zamieścił fotografię, na której zobaczyć możemy polityka leżącego w szpitalnym łóżku z podłączonym tlenem. 

Zdjęcie opatrzył wymownym wpisem, który skierował do swoich przeciwników. 

Mam nadzieję, że [Bóg - przyp. red.] pozwoli mi przeżyć. Wbrew woli niemieckich mediów i lewackich troli opętanych przez diabła, którzy wylewają na mnie kubły pomyj - odgrażał się w poście zamieszczonym na Facebooku. 

Uważnie obserwując zamieszczoną fotografię, w jej prawym górnym rogu zauważyć możemy znajome logo - charakterystyczne czerwone serduszko umieszczone na listwie. Oznacza ono, że sprzęt został ufundowany przez organizację charytatywną Jurka Owsiaka. 

(Źródłem powyższych grafik jest fotografia zamieszczona na Facebooku Waldemara Bonkowskiego - facebook.com/waldemar.bonkowski)

Z pewnością nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że polityk PiS, który znajduje się na fotografii, jeszcze niedawno otwarcie deklarował niechęć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy... 

Paradoksalna sytuacja 

W styczniu 2017 r. Waldemar Bonkowski był gościem portalu Koscierzyna24.info. W rozmowie z redaktorami serwisu, poproszony był o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy popiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bez chwili zawahania odparł, że nie

- Nie wspieram, bo tyle co się tam czyta, że przez ostatnie kilka lat ok. 60 mln zł wyparowało - argumentował wówczas polityk PiS - Pan Owsiak ma wyroki sądowe, że ma udostępnić dokumentację tej swojej fundacji i ma wyroki sądowe i nie udostępnia - tłumaczył. 

Ówczesny senator PiS, znany z kontrowersyjnych poglądów, od których wygłaszania nie stroni w mediach społecznościowych, nie omieszkał również zakpić z inicjatywy Owsiaka, nawiązując do wypowiedzi jednego z internautów. 

- Słusznie w internecie ktoś napisał takie hasło, że to nie Owsiak zbiera na dzieci, tylko dzieci zbierają pieniądze dla Owsiaka - powiedział w rozmowie z portalem. 

Przypomnijmy, że o Waldemarze Bonkowskim zrobiło się głośno również w ostatnim czasie, gdy policja z Kościerzyna rozpoczęła przeciwko niemu postępowanie wynikające ze zdjęć z samochodowego wideorejestratora, który nagrał zdarzenie, podczas którego były polityk PiS przywiązał swojego psa do samochodu, a następnie ciągnął go za autem, w wyniku czego zwierzę doznało licznych obrażeń i zmarło. 

Źródło: facebook.com, koscierzyna24.info

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >