wtv.pl
Polityk PiS i WOŚP

facebook.com/waldemar.bonkowski

Polityk PiS kpił z WOŚP-u. Teraz sam korzysta ze sprzętu Owsiaka?

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Waldemar Bonkowski, który w 2019 r. pełnił jeszcze funkcję senatora PiS, w jednym z wywiadów drwił z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wskazywał, że "to nie Owsiak zbiera na dzieci, tylko dzieci zbierają pieniądze dla Owsiaka"

  • Były polityk PiS Waldemar Bonkowski trafił do szpitala i podłączony został do tlenu

  • Na zdjęciu zamieszczonym przez polityka zauważyć możemy czerwone serduszko - logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • Jeszcze jakiś czas temu Bonkowski otwarcie kpił z fundcji Jerzego Owsiaka

To jak to w końcu jest z tym WOŚP-em? - chciałoby się zapytać byłego polityka PiS. 

Polityk PiS szydził z WOŚP, teraz WOŚP mu pomaga? 

Były senator PiS Waldemar Bonkowski poinformował w swoich mediach społecznościowych, że trafił do szpitala. Na dowód zamieścił fotografię, na której zobaczyć możemy polityka leżącego w szpitalnym łóżku z podłączonym tlenem. 

Zdjęcie opatrzył wymownym wpisem, który skierował do swoich przeciwników. 

Mam nadzieję, że [Bóg - przyp. red.] pozwoli mi przeżyć. Wbrew woli niemieckich mediów i lewackich troli opętanych przez diabła, którzy wylewają na mnie kubły pomyj - odgrażał się w poście zamieszczonym na Facebooku. 

Uważnie obserwując zamieszczoną fotografię, w jej prawym górnym rogu zauważyć możemy znajome logo - charakterystyczne czerwone serduszko umieszczone na listwie. Oznacza ono, że sprzęt został ufundowany przez organizację charytatywną Jurka Owsiaka. 

(Źródłem powyższych grafik jest fotografia zamieszczona na Facebooku Waldemara Bonkowskiego - facebook.com/waldemar.bonkowski)

Z pewnością nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że polityk PiS, który znajduje się na fotografii, jeszcze niedawno otwarcie deklarował niechęć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy... 

Paradoksalna sytuacja 

W styczniu 2017 r. Waldemar Bonkowski był gościem portalu Koscierzyna24.info. W rozmowie z redaktorami serwisu, poproszony był o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy popiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bez chwili zawahania odparł, że nie

- Nie wspieram, bo tyle co się tam czyta, że przez ostatnie kilka lat ok. 60 mln zł wyparowało - argumentował wówczas polityk PiS - Pan Owsiak ma wyroki sądowe, że ma udostępnić dokumentację tej swojej fundacji i ma wyroki sądowe i nie udostępnia - tłumaczył. 

Ówczesny senator PiS, znany z kontrowersyjnych poglądów, od których wygłaszania nie stroni w mediach społecznościowych, nie omieszkał również zakpić z inicjatywy Owsiaka, nawiązując do wypowiedzi jednego z internautów. 

- Słusznie w internecie ktoś napisał takie hasło, że to nie Owsiak zbiera na dzieci, tylko dzieci zbierają pieniądze dla Owsiaka - powiedział w rozmowie z portalem. 

Przypomnijmy, że o Waldemarze Bonkowskim zrobiło się głośno również w ostatnim czasie, gdy policja z Kościerzyna rozpoczęła przeciwko niemu postępowanie wynikające ze zdjęć z samochodowego wideorejestratora, który nagrał zdarzenie, podczas którego były polityk PiS przywiązał swojego psa do samochodu, a następnie ciągnął go za autem, w wyniku czego zwierzę doznało licznych obrażeń i zmarło. 

Źródło: facebook.com, koscierzyna24.info

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Najnowszy sondaż IBRiS. Spadek notowań PiS

  • Były senator obozu rządzącego leży w szpitalu podłączony do tlenu. "Niemieckie media i lewackie trolle opętane przez diabła"

  • Prof. Maksymowicz: Minister Niedzielski według mnie stwarza pewne zagrożenie

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >