wtv.pl > Polityka > Władysław Kosiniak-Kamysz o ataku w Karpaczu. "Szczyt najwyższego chamstwa"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:08

Władysław Kosiniak-Kamysz o ataku w Karpaczu. "Szczyt najwyższego chamstwa"

władysław kosiniak-kamysz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

– Zachowanie osób, które zaatakowały mnie na ulicy w Karpaczu, to szczyt najwyższego chamstwa – ocenił Władysław Kosiniak-Kamysz. Porównanie go do doktora Mengele lider PSL uznał za "największy lincz słowny, jaki można zgotować drugiemu człowiekowi".

"Kanalia", "polityczna prostytutka" czy "konował" – to najłagodniejsze określenia, jakie pod swoim adresem usłyszał przed kilkoma dniami Władysław Kosiniak-Kamysz, idący na obiad w czasie przerwy na Forum Ekonomicznym odbywającym się w Karpaczu.

Gdy lider PSL zmierzał do restauracji, został dostrzeżony przez lokalnych antyszczepionkowców, który grozili politykowi, że "pożałuje", jeśli tylko "tknie ich dzieci szczepionkami". O ulicznym ataku na przewodniczącego Ludowców pisaliśmy TUTAJ.

Kosiniak-Kamysz komentuje

Zachowanie agresorów poseł określił mianem "szczytu najwyższego chamstwa".

Porównanie lekarza polskiego, który w trakcie trzeciej fali wirusa idzie jako wolontariusz, żeby ratować zdrowie i życie ludzkie do doktora Mengele jest największym linczem słownym, jaki można drugiemu człowiekowi zgotować – ocenił lider PSL, cytowany przez dziennik "Fakt".

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza zamieszanie w Karpaczu należy uznać za rzecz "skandaliczną i niedopuszczalną".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

"To dotyka nie tylko mnie"

Polityk podkreślił, że podobne zachowania środowisk przeciwnych szczepieniom nie dotykają tylko jego osoby. Przewodniczący PSL wspomniał przy tym choćby ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz "innych lekarzy".

Wobec powyższego lider Ludowców zapewnił, że liczy na reakcję organów państwa.

My się nie wystraszymy. Będziemy robić swoje, będziemy głosić prawdę, będziemy walczyć o każde zdrowie i życie – zapewnił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Fakt, wtv.pl

Powiązane