wtv.pl > Polska > Rosyjska flaga w logotypie w punkcie szczepień. KPRM odpowiada
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 08:57

Rosyjska flaga w logotypie w punkcie szczepień. KPRM odpowiada

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Punkt szczepień w Opolu został wzbogacony o zaskakujący logotyp. Na banerze przy napisie KPRM pojawiła się bowiem rosyjska flaga. Centrum Informacyjne Rządu deklaruje, że nic nie wiedziało o tej zmianie, ale błąd został już usunięty.

Punkt szczepień z flagą Rosji

Na punkcie szczepień w Opolu zawisł baner o nietypowych barwach. W miejscu biało-czerwonej flagi w logotypie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPMR) pojawiła się flaga biało-granatowo-czerwona, przypominająca barwy narodowe Rosji.

Co ciekawe, poza grafiką związaną z KPRM na opolskim banerze pojawił się także logotyp Narodowego Programu Szczepień z poprawną, biało-czerwoną flagą.

Sprawę nagłośniła na Twitterze Konfederacja.

Z kolei Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił wymowny komentarz w tej sprawie: “PiS już oficjalnie zmienia barwy państwowe na rosyjskie?”.

KPRM odpiera zarzuty. To błąd punktu szczepień

Głos w tej sprawie zabrała KPRM, która twierdzi, że punkt szczepień w Opolu samodzielnie dokonał zmiany logotypu. Jednak modyfikacja jest niezgodna z księgą znaków. - Wadliwy baner wedle naszej wiedzy został już usunięty - przekazało portalowi gazeta.pl Centrum Informacyjne Rządu.

Rząd zadbał o niezbędne materiały graficzne, ale pobieranie plików i ich drukowanie należy do obowiązków poszczególnych punktów szczepień. CIR zapewnia, że w katalogu materiałów są poprawne logotypy, a przy KPRM widnieje wyłącznie biało-czerwona flaga.

Kancelaria Premiera nie odpowiada za poprawność wydrukowanych materiałów graficznych, to zadanie podmiotów odpowiedzialnych za organizację punktu szczepień - podkreśla CIR.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: