wtv.pl
W czwartkowym wydaniu "Wiadomości" TVP zrealizowała aż dwa materiały dotyczące byłego już Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

wiadomosci.tvp.pl (screen z wydania "Wiadomości" 16.04.21)

Wiadomości TVP zaatakowały Adama Bodnara

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W czwartkowym wydaniu "Wiadomości" TVP zrealizowano aż dwa materiały dotyczące byłego już Rzecznika Praw Obywatelskich. Na antenie Telewizji Polskiej przekonywano, że działalność i obiektywizm Adama Bodnara, który "upolitycznił sw&oa

Przypomnijmy, że Trybunał Kostytucyjny Julii Przyłębskiej orzekł, że zapis, który pozwalał Rzecznikowi Praw Obywatelskich na pełnienie obowiązków po zakończeniu kadencji i do czasu wyboru jego następcy, jest niezgodny z Konstytucją.

Finalnie Adama Bodnara usunięto za stanowiska. Zaledwie kilka godzin później nowym RPO wybrano Bartłomieja Wróblewskiego. Teraz sprawą zajmie się Senat.

"Wiadomości" TVP uderzyły w Bodnara

Główne pasmo informacyjne Telewizji Polskiej zadbało o to, by przekazać telewidzom narrację, według której decyzja TK była wyższą koniecznością, a były RPO upolitycznił stanowisko i służył tylko jednej stronie. W wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP zrealizowano aż dwa materiały, w którym omówiono usunięcie Adama Bodnara z pozycji rzecznika.

W materiale "Bodnar musi zakończyć urzędowanie" zwrócono uwagę, ze wniosek do Trybunału ws. przepisu, który pozwalał rzecznikowi sprawować urząd po upływie kadencji, złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Po zapewnieniu, że zapis z całą pewnością był niezgodny z Konstytucją, wskazano, że innego zdania są posłowie opozycji, w tym klub Platformy Obywatelskiej, czy Szymon Hołownia, który zaznaczył, że zakwestionowany przez organ przepis obowiązywał z powodzeniem przez 30 lat.

Dodano, że wyrok Trybunału Julii Przyłębskiej wywołał reakcję brukselskich organizacji, które nazwano "lewicowo-liberalnymi elitami", a do reakcji wezwano choćby Komisję Europejską.

"Rzecznik lewicowo-liberalnych elit"

Do wspomnianych elit nawiązano również w kolejnym materiale, w którym przekonywano, że wybrany w 2015 roku Rzecznik Praw Obywatelskich był w istocie rzecznikiem wyłącznie jednej partii.

Jako przykład służenia "lewicowo-liberalnym elitom" wymieniono choćby zakwestionowanie siły używanej przez policjantów wobec osób protestujących po zaostrzeniu prawa aborcyjnego przez Trybunał Konstytucyjny.

Adam Bodnar jako Rzecznik Praw Obywatelskich zaatakował też naród polski, utrwalając sfałszowaną i krzywdzącą nas historyczną narrację – zapewniono w "Wiadomościach". Jako dowód przytoczono słowa Bodnara, który zaznaczył, że w realizowaniu holokaustu uczestniczyło wiele narodów, w tym – choć jak dodał, mówi to z ubolewaniem – Polacy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wiadomosci.tvp

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >

TV

TVN w starciu z Radiem Maryja. "Sąd prawomocnie oddalił powództwo"

Czytaj więcej >
Maciej Stuhr

TV

W programie TVP skomentowano słowa Macieja Stuhra o Polakach: "Jojczenie dwunasto-trzynastolatki, takiej gimnazjalistki"

Czytaj więcej >
Monika Olejnik i Jarosław Kaczyński

TV

Monika Olejnik zdradziła o co zapytałaby Jarosława Kaczyńskiego, gdyby miała okazję rozmowy z wicepremierem. Intrygujące spostrzeżenie dziennikarki

Czytaj więcej >