wtv.pl > Polska > Nie żyje poeta i dramaturg Andrzej Żak
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:18

Nie żyje poeta i dramaturg Andrzej Żak

Andrzej Żak
Pixabay

Andrzej Żak urodził się w 1942 roku. Zawodowo zajmował się pisarstwem oraz promowaniem zdrowego trybu życia. Organizował również słuchowiska radiowe dla dzieci i młodzieży, czy sztuki teatralne. Wydał także wiele publikacji dotyczących naturalnych metod leczenia.

Nie żyje Andrzej Żak. Pisarz zmarł w wieku 79 lat

Książki i utwory Żaka niejednokrotnie trafiały do rąk społeczności szkolnych. Jego antologie trafiły do zbiorów lektur dla klas I-IV szkół podstawowych. W swoim życiu poprowadził kilkaset spotkań autorskich. Odbywały się przede wszystkim w jednostkach oświaty oraz bibliotekach i domach kultury.

Do jego twórczości zalicza się kilkadziesiąt publikacji. Mowa między innymi o "Kapeluszu Kapitana Drake'a", "Natce, kole i tajemnicy złotego pociągu", "Samuraju i Aniele Stróżu", "Kasztance", czy też "Szablą odbierzemy". Jego sztuki teatralne były wystawiane w katowickim Teatrze Lalek "Ateneum", ale również poza granicami kraju.  

Swoją twórczość opierał na granicy świata rzeczywistego i fantastyki. Jest to dość charakterystyczny element książek skierowanych do najmłodszych odbiorców. 

Zmarły zajmował się także bioenergoterapią - jedną z gałęzi medycyny alternatywnej. Należy zaznaczyć, że nie jest ona uznawana przez wzgląd na brak dowodów dotyczących skuteczności. 

Polska Agencja Prasowa nie podała przyczyn śmierci Andrzeja Żaka. Na ten moment nie rozpoczęto ustaleń dotyczących organizacji ceremonii pogrzebowej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [PAP/Lubimy Czytać]

Tagi: Polska