wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Czujecie się jeszcze bezpiecznie w Polsce? Kolejna napaść na tle homofobicznym, policjant nie chciał pomóc

13 Września 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Wiadomości, które za pośrednictwem Facebooka przekazał aktywista, Bart Staszewski, nie napawają poczuciem bezpieczeństwa. W Krakowie doszło do kolejnego ataku na tle homofobicznym.

To już kolejna tego typu sytuacja na przestrzeni ostatnich tygodni. W ostatnim czasie, niemalże codziennie słyszymy o atakach na osoby nieheteronormatywne, lub posiadające "znamiona" nieheteronarmatywności. Choć trudno to zrozumieć, kilka tygodni temu, za takie właśnie wzięte zostały kolorowe włosy nastolatki, wypoczywającej na poznańskiej plaży. W tym samym miejscu, z podobnego powodu zaatakowany został również młody chłopak.

Jakiś czas temu media żyły również sprawą Mariusza, nękanego przez mieszkańców swojej rodzinnej wsi. Eskalacji nastrojów homofobicznych doświadczył także aktywista Linus Lewandowski. Nie trzeba otwarcie walczyć o sprawę, czy chodzić do przyjaznych osobom LGBT klubów, by oberwać. Czasami wystarczy kolorowy ubiór.

Kolejne wiadomości o homofobicznym ataku

Teraz, kolejny przypadek ataku na tle homofobicznym, opisany został przez Barta Staszewskiego. Aktywista znany jest m.in. ze spotkania z Andrzejem Dudą, na którym próbował wytłumaczyć prezydentowi, że nie jest "ideologią". Wizyta w pałacu prezydenckim zakończyła się fiaskiem. Staszewski wyszedł rozgoryczony postawą Dudy.

 - Cała sytuacja miała miejsce w Krakowie - szedłem w nocy w kierunku Inwalidów - dostałem z tyłu cios z tylu głowy. Dwóch facetów zwyzywało mnie od "pedałów". Nie miałem szansy na obronę. Zacząłem krzyczeć, pojawili się ludzie. Gdyby nie oni, nie wiem co by się działo dalej. Osoby odprowadziły mnie na komendę. Zakrwawione ręce i twarz. I tu zaczyna się dramat. Policjant powiedział, że to nie jego dzielnica i on się tym nie zajmie i żeby przyjść kolejnego dnia - czytamy w poście aktywisty.

Staszewski rozmawiał z pokrzywdzonym. Przekazał, że chłopak pojechał na obdukcję i pozostaje z nim w stałym kontakcie. - To kolejna ofiara pobicia, kolejna sytuacja w ostatnich dniach. To także fekt szczucia na obywateli przez rząd. W Polsce którą znamy oprawcy nie są zatrzymywani na 2 miesiące - czytamy.

Post można znaleźć pod tym linkiem.

Michalina KoblaAutor

Redaktor naczelna Nowej Telewizji Internetowej WTV. Z branżą medialną związana od 2015 roku. Prywatne publicystka i vlogerka.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >