wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Bo miał różową bluzę. Z ukrycia nagrał skandaliczne zachowanie siedzących na ławce mężczyzn

12 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Nagranie, udostępnione w internecie przez jednego z użytkowników Twittera, jest jednym z wielu dowodów na wzmożenie homofobicznych nastrojów w Polsce. Cenę za wypowiadane przez autorytety medialne i polityków słowa, ponoszą nie

Choć mogłoby się wydawać, że 15 lat od dnia, w którym ulicami Warszawy przeszła pierwsza Parada Równości, Polska dokonała mentalnego skoku w kwestii podejścia do osób nieheteronormatywnych, rzeczywistość rysuje się nieco inaczej. Od kilku lat obserwujemy eskalację nastrojów homofobicznych.

Homofobia w Polsce

Dowodzą tego nie tylko systemowe rozwiązania, takie jak "Strefy wolne od LGBT", czy dehumanizujące wypowiedzi najwyżej postawionych polityków, z głową państwa na czele. Skutki zagęszczającej się atmosfery widać również na ulicach. Przede wszystkim podczas marszy równości, wobec których organizowane są brutalne kontrmanifestacje.

W mediach czytamy także o kolejnych przypadkach ataków z nienawiści, które w przypadku homofobicznych motywacji, nie są prawnie uregulowane. Zaledwie kilka dni temu w Poznaniu grupa dorosłych osób zaatakowała dwie nastolatki za to, że jedna z nich miała pofarbowane na różowo włosy. W Krakowie dochodzić miało z kolei do łapanek pod klubami, przyjaznymi osobom LGBT. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o mężczyźnie, w którego wsi dowiedziano się, że jest gejem. Sąsiedzi regularnie go nękali i grozili śmiercią.

Nagranie udostępnione na Twitterze

Dziś na Twitterze jeden z użytkowników podzielił się kolejnym, niezwykle oburzającym nagraniem, dowodzącym stopnia problemu w kraju. Internauta, przedstawiający się jako Nathan został zwyzywany przez siedzących na ławce mężczyzn, kiedy wyprowadzał swojego psa na spacer. Powodem była różowa bluza. - E, pe***e, ku***. Ty sz**** pier******. Wyp******** z tego kraju - krzyczeli do niego napastnicy.

 - Znowu chce pokazac to co dzieje się w Polsce, z jaka nienawiścią na codzień spotykają się osoby LGBT. Zostałem zaatakowany tylko dlatego bo miałem różowa bluzę... to co się już tutaj dzieje, nie jest normalne - skomentował na swoim Twitterze. Pytany przyznał, że to nie pierwszy raz, kiedy został zaatakowany przez swój ubiór. Pewnego dnia został zwyzywany przez tęczową torbę, którą napastnik próbował mu wyrwać.

Nagranie można znaleźć tutaj.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >