wtv.pl > Gwiazdy > Wiadomo już, które miejsce zajął Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:48

Wiadomo już, które miejsce zajął Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021

Pewne jest, że Rafał Brzozowski nie będzie mógł chwalić się zajętym na Eurowizji miejscem
Rex Features/East News; Robin Utrecht/Shutterstock

Decyzja o wysłaniu na Eurowizję Rafała Brzozowskiego niezbyt opłaciła się Jackowi Kurskiemu. Reprezentant Polski nie tylko nie mógł pochwalić się awansem do wczorajszego finału konkursu, ale również sam jego ostateczny wynik jest daleki od zapowiadanych oczekiwań. Przybliżenie się do dawnego sukcesu Edyty Górniak zupełnie nie było w zasięgu prowadzącego „Jaka to melodia”.

Emocje związane z występem Rafała Brzozowskiego były spore. Zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Jacek Kurski wprost stwierdził, iż hejt, który wylał się na reprezentanta Polski, był spory, ale jednocześnie miała miejsce wielka solidarność (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Niestety za tymi pięknymi słowami uznania nie podążyły punkty zebrane przez Rafała Brzozowskiego. Nie decydowano się również na to, by wspomnieć o porażce Polaka na antenie TVP.

Eurowizja: które miejsce zajął Rafał Brzozowski?

Fakt, iż Rafał Brzozowski nie wyszedł z grupy półfinałowej, jest dobrze znany wszystkim. Jak jednak wygląda dokładne miejsce w tabeli wynikowej Polski?

Nie mamy niestety czym się w tym roku pochwalić. Występ na scenie Eurowizji nie spowodował zachwytu, który zaowocowałby punktami przyznawanymi przez innych mieszkańców starego kontynentu i jurorów.

W drugim półfinale konkursu piosenki Eurowizji Rafał Brzozowski zajął 14. miejsce. Na koncie artysty z Polski znalazło się jedynie 35 punktów.

Końcowy wynik na pewno nie będzie wspominany w następnych latach w pozytywnym kontekście. Okazuje się bowiem, że w klasyfikacji ogólnej za Rafałem Brzozowskim znaleźli się jedynie reprezentanci Czech, Gruzji oraz Łotwy.

Uprzejma wymiana punktów między Polską a San Marino

Widzowie śledzący finał Eurowizji mogli zauważyć ciekawą zależność w związku z przyznawanymi przez poszczególne kraje punktami. Wczoraj Ida Nowakowska oświadczyła, iż swoją pulę Polska przekazuje na konto San Marino.

Wcześniej natomiast miała miejsce zupełnie odwrotna sytuacja. To San Marino postanowiło docenić „The Ride” i Rafała Brzozowskiego przyznając mu swoje 12 punktów.

Przy ogólnym wyniku 35 punktów aż 12 przyznał nam jeden kraj, to wiele mówi o stosunku do występu i wybranego utworu. Okazuje się, że reprezentantka San Marino miała okazję spotkać się już z Rafałem Brzozowskim.

Senhit odwiedziła swojego konkurenta z Eurowizji w programie „Jaka to melodia”. Co więcej, wystąpiła ona wraz z Rafałem Brzozowskim na studyjnej scenie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Onet / Gala

Powiązane