wtv.pl
Pewne jest, że Rafał Brzozowski nie będzie mógł chwalić się zajętym na Eurowizji miejscem

Rex Features/East News; Robin Utrecht/Shutterstock

Wiadomo już, które miejsce zajął Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Decyzja o wysłaniu na Eurowizję Rafała Brzozowskiego niezbyt opłaciła się Jackowi Kurskiemu. Reprezentant Polski nie tylko nie mógł pochwalić się awansem do wczorajszego finału konkursu, ale również sam jego ostateczny wynik jest daleki od zapowiadanych oczekiwań. Przybliżenie się do dawnego sukcesu Edyty Górniak zupełnie nie było w zasięgu prowadzącego „Jaka to melodia”.

Emocje związane z występem Rafała Brzozowskiego były spore. Zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Jacek Kurski wprost stwierdził, iż hejt, który wylał się na reprezentanta Polski, był spory, ale jednocześnie miała miejsce wielka solidarność (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Niestety za tymi pięknymi słowami uznania nie podążyły punkty zebrane przez Rafała Brzozowskiego. Nie decydowano się również na to, by wspomnieć o porażce Polaka na antenie TVP.

Eurowizja: które miejsce zajął Rafał Brzozowski?

Fakt, iż Rafał Brzozowski nie wyszedł z grupy półfinałowej, jest dobrze znany wszystkim. Jak jednak wygląda dokładne miejsce w tabeli wynikowej Polski?

Nie mamy niestety czym się w tym roku pochwalić. Występ na scenie Eurowizji nie spowodował zachwytu, który zaowocowałby punktami przyznawanymi przez innych mieszkańców starego kontynentu i jurorów.

Jarosław Kaczyński

Magda Mołek odniosła się do słów Jarosława Kaczyńskiego o kobietach

CZYTAJ DALEJ

W drugim półfinale konkursu piosenki Eurowizji Rafał Brzozowski zajął 14. miejsce. Na koncie artysty z Polski znalazło się jedynie 35 punktów.

Końcowy wynik na pewno nie będzie wspominany w następnych latach w pozytywnym kontekście. Okazuje się bowiem, że w klasyfikacji ogólnej za Rafałem Brzozowskim znaleźli się jedynie reprezentanci Czech, Gruzji oraz Łotwy.

Uprzejma wymiana punktów między Polską a San Marino

Widzowie śledzący finał Eurowizji mogli zauważyć ciekawą zależność w związku z przyznawanymi przez poszczególne kraje punktami. Wczoraj Ida Nowakowska oświadczyła, iż swoją pulę Polska przekazuje na konto San Marino.

Wcześniej natomiast miała miejsce zupełnie odwrotna sytuacja. To San Marino postanowiło docenić „The Ride” i Rafała Brzozowskiego przyznając mu swoje 12 punktów.

Przy ogólnym wyniku 35 punktów aż 12 przyznał nam jeden kraj, to wiele mówi o stosunku do występu i wybranego utworu. Okazuje się, że reprezentantka San Marino miała okazję spotkać się już z Rafałem Brzozowskim.

Senhit odwiedziła swojego konkurenta z Eurowizji w programie „Jaka to melodia”. Co więcej, wystąpiła ona wraz z Rafałem Brzozowskim na studyjnej scenie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Onet / Gala

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >